ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման առաքելության պատվիրակությանը ներկայացվել է Ջերմուկում ադրբեջանցիների հարձակման հետևանքները 10/25/2022   12:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման առաքելության պատվիրակությունը հոկտեմբերի 24-ին Ջերմուկում էր։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Ջերմուկի քաղաքապետ Վահագն Արսենյանը։
«Նախքան պաշտպանական դիրքեր բարձրանալը տեղի ունեցած հանդիպման ընթացքում (որին ներկա էին գեներալ-մայոր Սմբատ Գրիգորյանը և բարձրաստիճան զինվորականներ) նրանց ներկայացվել է սեպտեմբերի 13 -ի ադրբեջանական հարձակումից հետո ստեղծված իրավիճակը, քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին հասցված վնասները, նաև վտանգները, որոնք առաջացել են ադրբեջանական ագրեսիայից հետո / նախկինում քաղաքից ադրբեջանական զորքերի հեռավորությունն ու ներկայիս գտնվելու վայրերը/։
Հանդիպմանը հաջորդել է ներկայացված իրավիճակի փաստացի արձանագրումը՝ անմիջապես տեղում։ Պատվիրակությունը այցելել է պաշտպանական դիրքեր, Ջերմուկի ճոպանուղի, նաև քաղաքի տարբեր հատվածներ (կրած վնասների մասին ներկայացվող տեղեկատվությունը արձանագրվել է փաստերով)»,- գրել է նա։
13:11 05/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՋերմուկի հյուրանոցները վերսկսում են իրենց աշխատանքները
14:50 29/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՋերմուկի ուղղությամբ ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով զոհված սպան՝ 32-ամյա Նահապետը, 44-օրյա պատերազմում շրջափակումից հանել էր մարտական ընկերներին

Делегации миссии ОБСЕ представили последствия азербайджанской агрессии в Джермуке 10/25/2022   12:56  |  Лента новостей
Делегация миссии ОБСЕ по оценке потребностей 24 октября  посетила Джермук, где ознакомилась с последствиями сентябрьской агрессии Азербайджана против Армении.
Как  сообщается на странице мэра города Ваагна Арсеняна в Facebook, до того, как подняться на  оборонительные позиции, они провели встречу, на которой присутствовал также генерал-майор Смбат Григорян и другие высокопоставленные военные.
Отмечается, что в ходе встречи делегации миссии ОБСЕ была представлена обстановка, сложившая после сентябрьской агрессии Баку, нанесенный объектам гражданской инфраструктуры ущерб и возникшие после азербайджанской агрессии угрозы.
Делегации представили также удаленность азербайджанских войск от города в прошлом и места их дислокации в настоящее время.
“За встречей последовала фиксация сложившейся обстановки на месте. Делегация также побывала на оборонительных позициях, канатной дороге в Джермуке и в различных частях города(предоставляемая информация о причиненном ущербе была подкреплена фактами)”, - написал он.