Ադրբեջանական զորքերը պետք է դուրս գան ՀՀ ինքնիշխան տարածքից. Արմեն Գրիգորյան 10/12/2022   13:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 12-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Վրաստանում ՆԱՏՕ-ի Կապի գրասենյակի ղեկավար Ալեքսանդր Վիննիկովի հետ:
Հանդիպմանն ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական զորքերի ձեռնարկած լայնածավալ ագրեսիան և դրա լայն աշխարհաքաղաքական համատեքստը: Ա. Գրիգորյանն ընդգծել է, որ ադրբեջանական զորքերը պետք է դուրս գան ՀՀ ինքնիշխան տարածքից և Երևանը շարունակում է աշխատել իր միջազգային գործընկերների հետ վերոնշյալ հարցի շրջանակներում:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ՆԱՏՕ գործընկերության ընթացիկ ծրագրերը, ինչպես նաև նախանշել զինված ուժերի ժողովրդավարական բարեփոխումներում համագործակցության խորացման հնարավորությունները:

Секретарь Совбеза Армении встретился с главой офиса связи НАТО в Грузии 10/12/2022   13:49  |  Лента новостей
Секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян 12 октября встретился с главой офиса связи НАТО в Грузии Александром Винниковым. Об этом сообщает пресс-служба ведомства.
На встрече секретарь Совбеза представил крупномасштабную агрессию, предпринятую азербайджанскими войсками 13 сентября, и ее широкий геополитический контекст. Григорян подчеркнул, что азербайджанские войска должны покинуть суверенную территорию Армении, и Ереван продолжает работу со своими международными партнерами в рамках вышеупомянутого вопроса.
Собеседники обсудили текущие программы партнерства Армения-НАТО, а также обозначили возможности углубления сотрудничества в демократических реформах вооруженных сил.