Հայաստանը դիմել է ՄԱԿ-ին՝ անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստ հրավիրելու խնդրանքով 09/13/2022   19:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՄԱԿ-ը Հայաստանից նամակ է ստացել՝ անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստ հրավիելու խնդրանքով՝ կապված Ադրբեջանի հետ սահմանին ստեղծված իրավիճակի հետ։
Այս մասին հայտնում է Ռիա-Նովոստի գործակալությունը՝ հղում անելով իր աղբյուրին։
19:13 13/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԳեղարքունիքում այս պահի դրությամբ կրակը դադարել է. Թագուհի Թովմասյանը նոր մանրամասներ է հայտնում
03:13 13/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱկնկալում ենք բարեկամ երկրների, հատկապես՝ Իրանի ակտիվ ներգրավվածությունը՝ Ադրբեջանի ագրեսիան զսպելու համար. «Հայաստան» խմբակցություն
01:48 13/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը փորձում է իր պայմաններով «խաղաղության» պայմանագրի ստորագրման հասնել».Տիգրան Աբրահամյան
01:30 13/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական զինված ուժերը հարձակում են սկսել նաև Կապանի ուղղությամբ.Աննա Գրիգորյան
12:24 09/09/2022  |  Քրեական խրոնիկոնՄԱԿ-ի Միջազգային իրավունքների կոմիտեն՝ արձանագրել է Բելոռուսը իրավունք չուներ Լապշինին հանձնել Ադրբեջանին, որտեղ նրան կարող էին խոշտանգել
12:07 07/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻր պատմական հայրենիքում ԼՂ ժողովրդի անվտանգության երաշխավորման միջոցով հակամարտության կարգավորումն անհրաժեշտություն է տարածաշրջանային կայուն խաղաղության համար.ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ
16:08 04/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակ չեն բացել.ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է

Армения попросила Совбез ООН созвать экстренное заседание 09/13/2022   19:25  |  Лента новостей
Совет безопасности ООН получил письмо от постпреда Армении с просьбой созвать экстренное заседание Совбеза в связи с агрессией Азербайджана. Об этом сообщает РИА Новости со ссылкой на источник в Совбезе.
"Совбез получил такое письмо от миссии Армении", - сказал собеседник агентства. В письме, копия которого есть в распоряжении РИА Новости, говорится, что по поручению главы армянского МИД постпред Армении при ООН Мгер Маргарян просит "созвать экстренное заседание СБ ООН… в связи с крупномасштабной агрессией Азербайджана против Республики Армения, развязанной 13 сентября 2022 года, которая представляет неминуемую угрозу международному миру и безопасности".
15:37 30/05/2022  |  Лента новостейПочти 90% граждан Армении считают неприемлемым включение Арцаха в состав Азербайджана - опрос
09:31 17/03/2022  |  Лента новостейТело 20-летнего срочника обнаружено в одной из воинских частей Армении - Минобороны
11:50 03/03/2022  |  Лента новостейВ Минобороны Армении опровергли сообщения Баку об обстреле азербайджанских позиций
14:28 29/11/2021  |  КомментарийЗамдиректора Le Figaro: “Сюник – это Армения! Эрдоган – поджигатель войны!”