ՀՀ ԶՈւ մի շարք պարտադիր ժամկետային և պայմանագրային զինծառայողներ ենթարկվել են պատասխանատվության՝ սմարթ հեռախոսներ օգտագործելու և զինվորական առօրյայից լուսանկարներ հրապարակելու համար 08/08/2022   21:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության աշխատակիցների ձեռնարկած մեծածավալ գործողությունների արդյունքում հայտնաբերվել, ՌՈ բաժիններ են տեղափոխվել ՀՀ ԶՈւ մի շարք պարտադիր ժամկետային և պայմանագրային զինծառայողներ, որոնք, խախտելով ՀՀ ՊՆ N հրամանը, օգտագործել են սմարթ հեռախոսներ, զինվորական ծառայության առօրյայից լուսանկարներ են ներբեռնել համացանց: Զինծառայողները ենթարկվել են կարգապահական պատասխանատվության: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հետամուտ է լինելու նմանօրինակ դեպքերի բացառմանը և կարգազանց զինծառայողներին ենթարկելու է պատասխանատվության:
10:30 08/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԶՈւ-ն ադրբեջանական դիրքերը չի գնդակոծել.Ադրբեջանը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել
21:06 07/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀանկարծամահ է եղել պայմանագրային զինծառայող, շարքային 46-ամյա Արշալույս Հովհաննիսյանը. ՀՀ Պ

Ряд военнослужащих ВС Армении привлечены к дисциплинарной ответственности за публикацию в фотографий со службы 08/09/2022   09:28  |  Лента новостей
В результате крупномасштабных операций, предпринятых сотрудниками Военной полиции (ВП) министерства обороны Армении, был выявлен и доставлен в отделения ВП ряд военнослужащих срочной и контрактной службы ВС РА, которые в нарушение приказа МО РА, пользовались смартфонами и выкладывались в Сеть фотографии,  на которых запечатлены кадры армейского быта и военной службы.
Военнослужащие привлечены к дисциплинарной ответственности, сообщает пресс-служба армянского оборонного ведомства.
"Министерство обороны Армении будет последовательно добиваться исключения подобных случаев и привлечения к ответственности военнослужащих, нарушающих порядок", - говорится в сообщении.