Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է, գտնվում է ՀՀ ԶՈՒ լիարժեք վերահսկողության ներքո. ՊՆ 08/05/2022   11:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել, հայտարարելով, թե ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները նախորդ մի քանի օրերին գնդակոծել են հայ-ադրբեջանական սահմանի մի քանի ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական դիրքերը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից։
«Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է, գտնվում է ՀՀ ԶՈՒ լիարժեք վերահսկողության ներքո»,- նշված է հաղորդագրությունում:

Очередная дезинформация: Ереван опроверг сообщения Баку об обстреле азербайджанских позиций 08/05/2022   11:20  |  Лента новостей
Министерство обороны Азербайджана продолжает распространять дезинформацию, заявляя, что в последние дни подразделения ВС РА обстреливали азербайджанские позиции, расположенные на нескольких направлениях армяно-азербайджанской границы. Об этом говорится в заявлении министерства обороны Армении.
Ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем ВС РА, сообщили в оборонном ведомстве.