Ալեն Սիմոնյանը իրեն և պատգամավորներին արձակուրդ է տրամադրել 07/18/2022   13:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ազգային ժողովի պատգամավորներին (բացառությամբ Ազգային ժողովի նախագահի) տրամադրել 2022 թվականի ամենամյա հերթական արձակուրդը՝ 30 աշխատանքային օր, 2022 թվականի հուլիսի 18-ից օգոստոսի 26-ը ներառյալ»,-ասվում է ԱԺ նախագահի կարգադրության մեջ:
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանին տրամադրվել է 18 աշխատանքային օր արձակուրդ՝ օգոստոսի 8-31-ը ներառյալ:
Ալեն Սիմոնյանի կարգադրությամբ՝Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը և Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը արձակուրդ կգնան 28 աշխատանքային օր՝ հուլիսի 25-ից օգոստոսի 31-ը ներառյալ:
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը արձակուրդ կմեկնի հուլիսի 22-ից օգոստոսի 5-ը ներառյալ, այս ընթացքում ԱԺ նախագահի պարտականությունները կկատարի Ռուբեն Ռուբինյանը:

Ален Симонян предоставил себе и депутатам отпуск 07/18/2022 14:27 | Лента новостей
По решению спикера Национального Собрания Армении депутаты отправятся в отпуск на 30 рабочих дней. Это следует из соответствующего распоряжения, опубликованного на сайте НС.
“Депутатам Национального Собрания(за исключением председателя НС) предоставить очередной ежегодный отпуск на 30 рабочих дней, с 18 июля по 26 августа 2022 года включительно”, - говорится в распоряжении спикера парламента.
Вице-спикеру НС Рубену Рубиняну предоставлен отпуск на 18 рабочих дней, с 8 по 31 августа включительно.
По распоряжению Алена Симоняна председатель постоянной комиссии по вопросам европейской интеграции Арман Егоян и глава постоянной комиссии по НС по внешним связям Эдуард Агаджанян отправятся в отпуск на 28 рабочих дней, с 25 июля по 31 августа включительно.
Сам спикер парламента Армении Ален Симонян будет находиться в отпуске с 22 июля по 5 августа. На время отпуска полномочия председателя НС будет исполнять вице-спикер парламента Рубен Рубинян.