Հակոբ Արշակյանի գլխավորած պատվիրակությունը Կրասնոյարսկում այցելել է Հայ առաքելական եկեղեցի 07/12/2022   13:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կրասնոյարսկ այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանի գլխավորած պատվիրակությունը Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահի տեղակալ Յուրի Վորոբյովի գլխավորությամբ հուլիսի 11-ին այցելել է Հայ առաքելական Սուրբ Սարգիս եկեղեցի:
Խորհրդարանականներին ուղեկցել են Կրասնոյարսկի «Եղբայրություն» տարածաշրջանային հասարակական կազմակերպության ղեկավար Սարգիս Մուրադյանը եւ Սուրբ Սարգիս եկեղեցու վանահայր Շահան Մովսեսյանը:
14:03 11/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀակոբ Արշակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հարգանքի տուրք է մատուցել Հաղթանակի հուշահամալիրի հավերժական կրակի մոտ

Делегация во главе с вице-спикером НС Акопом Аршакяном посетила Армянскую Апостольскую церковь в Красноярске 07/12/2022   13:49  |  Лента новостей
11 июля делегация во главе с вице-спикером Национального Собрания Армении Акопом Аршакяном в рамках визита в Красноярск вместе с зампредседателя СФ ФС РФ Юрием Воробьевым посетила Армянскую Апостольскую церковь Святого Саркиса. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
Депутатов сопровождали руководитель красноярской региональной общественной организации “Ехбайрутюн” С.Мурадян и настоятель церкви Ш.Мовсесян.