ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահ Բրիս Ռոքվոյին 06/28/2022   17:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահ Բրիս Ռոքվոյի հետ: Այս մասին հայտնում են Անվտանգության խորհրդից։
«Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել և ընդգծել են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության հովանու ներքո Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի համապարփակ ու տևական կարգավորման անհրաժեշտությունը:
Ա. Գրիգորյանը զրուցակցին է ներկայացրել տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը, հնարավոր մարտահրավերներն ու դրանց լուծման ուղղությամբ հայկական կողմի տեսակետները: ԱԽ քարտուղարը Բրիս Ռոքվոյին է նաև ներկայացրել հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բրյուսելյան գործընթացը»,- նշված է հաղորդագրությունում։
15:22 18/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱԽ քարտուղարը հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի եվրոպական և եվրասիական հարցերով տեղակալի հետ

Секретарь Совбеза Армении в Париже встретился с французским сопредседателем МГ ОБСЕ 06/28/2022   17:51  |  Лента новостей
Находящийся с рабочим визитом в Париже секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с сопредседателем Минской группы ОБСЕ от Франции Брисом Рокфеем.
Как сообщает пресс-служба Совбеза РА, в ходе встречи собеседники обсудили и подчеркнули необходимость всеобъемлющего и долгосрочного урегулирования нагорно-карабахской проблемы под эгидой сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
Армен Григорян представил собеседнику ситуацию с безопасностью в регионе, возможные вызовы и подходы армянской стороны к их решению.
Секретарь Совбеза РА  также представил французскому дипломату о брюссельском процессе нормализации армяно-азербайджанских отношений.
11:47 28/06/2022  |  Карабахский конфликтРоссийский сопредседатель МГ ОБСЕ не принял приглашение обсудить будущее Нагорного Карабаха - Госдеп