Ժողովրդի օրակարգն այսօր փողոցում է, մենք այդ օրակարգի տերն ենք.Իշխան Սաղաթելյանը վստահեցնում է՝ «Դիմադրության» շարժումը չի դադարեցնելու փողոցային պայքարը 06/15/2022   13:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Դիմադրության» շարժումը չի դադարեցնելու փողոցային պայքարը, նոր թափով է շարունակելու է այն:
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում վստահեցրել է ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը.
«Բոլորին կոչ եմ անում մեկ անգամ ևս լսել իմ երեկվա ելույթը, այնտեղ բոլոր հարցերի պատասխանները շատ մանրակրկիտ և հանգամանալից կան, իմ ելույթում խոսել եմ փողոցային պայքարը շարունակելու, նոր թափ ու ուժ հաղորդելու, հզորացնելու մասին, մնացած անմիտ խոսակցություններին արձագանքելու ո՛չ ժամանակ կա, ո՛չ էլ իմաստ:
Մանրամասն ամեն բանի մասին խոսվել է՝ սկսած պատասխանատվությունից՝ վերջացրած ճանապարհային քարտեզից, միայն խոսվել է պայքարը ուժեղացնելու և ընդլայնելու մասին, մնացածը ինչ-որ մարդկանց երևակայության արդյունք է»,-ասաց նա:
«Դիմադրության» շարժման համակարգող Սաղաթելյանը հավելում է՝փողոցային պայքարը շարունակելուն զուգահեռ՝ շարժման կառուցվածքային վերափոխման ու ընդլայնման աշխատանքներ են իրականացվելու:
Հարցին հնարավո՞ր է առաջիկայում խորհրդարան վերադառնան՝ Սաղաթելյանն ասաց.
«Խորհրդարանում կլինենք բացառապես մեր և ժողովրդի օրակարգով, այս պահին ինչ-որ տեղի է ունենում խորհրդարանում ո՛չ մեր, ո՛չ էլ ժողովրդի օրակարգի հետ կապ չունի, հետևաբար մենք չենք կարող այնտեղ գնալ, այսօր ժողովրդի օրակարգը փողոցում է, մենք այդ օրակարգի տերն ենք»,-հավելեց նա:
Հիշեցնենք, որ «Դիմադրության» շարժումը երեկ Ֆրանսիայի հրապարակից հեռացրեց մայիսի 1-ին այնտեղ տեղադրված վրանները:
11:13 15/06/2022  |  ՄեկնաբանությունՀիմար մեկնաբանություններին արձագանքելու նպատակ և ժամանակ չունեմ.Իշխան Սաղաթելյան

Движение сопротивления не собирается прекращать уличную борьбу, заверил Ишхан Сагателян 06/15/2022   13:46  |  Лента новостей
Движение сопротивления не собирается прекращать уличную борьбу, а продолжит ее с новым размахом. Об этом заявил вице-спикер парламента Армении Ишхан Сагателян в беседе с "ФактИнфо".
"Я призываю всех вновь прослушать мое вчерашнее выступление: там  можно найти обстоятельные и подробные ответы на все вопросы. В своем выступлении я говорил о продолжении уличной борьбы, придании ей нового импульса, наращивании ее мощи. Остальное – бессмысленные разговоры, реагировать на которые у меня нет ни времени, да и смысла в этом не вижу", - сказал он.
По его словам, речь подробно шла, начиная от ответственности и заканчивая дорожной картой; говорилось лишь об усилении и расширении борьбы. А остальное – плод чьего-то воображения», - сказал он.
Координатор Движения сопротивления добавил, что параллельно с продолжением уличной борьбы будет вестись работа по структурному преобразованию и расширению движения.
В ответ на вопрос о возможности их возвращения в НС, Сагателян заявил: "В парламенте они будут исключительно со своей повесткой и народной повесткой дня".
"Все то, что происходит сейчас в парламенте, не имеет ничего общего ни с нашей, ни с народной повесткой дня. Следовательно, мы не можем пойти туда. Народная повестка сегодня на улице, и мы отстаивает эту повестку дня", - добавил он.
Напомним, Движение сопротивление накануне убрало палатки, установленные с 1 мая на площади Франции в центре Еревана.