Վարչապետը Կատարի գործարար խորհրդի անդամների հետ քննարկել է ՀՀ-ում ներդրումային ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր 06/14/2022   13:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտոնական այցով Կատարի Պետությունում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր կեցավայրում ընդունել է Կատարի գործարար խորհրդի անդամներին` նախագահ Հուսեին Իբրահիմ Ալ-Ֆարդանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանում տարբեր ոլորտներում ներդրումային ծրագրերի իրականացման հնարավորություններին վերաբերող հարցեր: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է ՀՀ կառավարության պատրաստակամությունը` իր գործիքակազմերի շրջանակում նպաստելու հնարավոր ծրագրերի արդյունավետ իրականացմանը:
Գործարար խորհրդի անդամները նշել են, որ պատրաստ են քննարկել ու դիտարկել տարբեր ուղղություններով Հայաստանում գործունեություն ծավալելու առաջարկությունները:
Այս համատեքստում անդրադարձ է կատարվել գյուղատնտեսության, ոսկեգործության զբոսաշրջության, էներգետիկայի, բարձր տեխնոլոգիաների բնագավառներում ներդրումային նախագծերի իրականացման հնարավորություններին:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում կատարական գործարար խորհրդին ներկայացնել կոնկրետ ծրագրերի նախագծեր:
10:33 14/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆոյեմբերի 9–ի հայտարարությունը չի անդրադառնում Լեռնային Ղարաբաղի հարցին․ Փաշինյանը հարցազրույց է տվել Al Jazeera–ին
20:18 13/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը կարևորել է Կատարի հետ գործարար կապերի զարգացումն ու խորացումը (տեսանյութ)
18:18 13/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն այցելել է Qatar Foundation հիմնադրամ և Կատարի գիտության ու տեխնոլոգիաների կենտրոն
18:15 13/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանն ընդունել է Կատարի ներդրումային գործակալության տնօրեն Մանսուր Ալ-Մահմուդին
16:37 13/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի է ունեցել Հայաստանի և Կատարի վարչապետների հանդիպումը, որի արդյունքներով ստորագրվել են մի շարք փաստաթղթեր
15:38 13/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ վարչապետը և Կատարի Էմիրը քննարկել են երկու երկրների համագործակցության զարգացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր

Пашинян обсудил с членами Делового совета Катара вопросы реализации инвестиционных программ в Армении 06/14/2022   17:51  |  Лента новостей
Находящийся с официальным визитом в Государстве Катар премьер-министр Армении Никол Пашинян провел встречу с членами Делового совета Катара во главе с первым вице-президентом Хусейном Ибрагимом Аль-Фарданом. Подродности передает пресс-служба главы правительства Армении.
На встрече были обсуждены вопросы возможностей реализации в Армении инвестиционных программ в различных сферах. Никол Пашинян подчеркнул готовность правительства Армении в рамках своего инструментария способствовать эффективной реализации возможных программ.
Члены Делового совета отметили, что готовы обсудить и рассмотреть предложения по началу деятельности в Армении в различных направлениях.
В данном контексте были обсуждены возможности реализации инвестиционных проектов в сферах сельского хозяйства, ювелирного дела, туризма, энергетики и высоких технологий.
Достигнута договоренность о представлении в ближайшее время конкретных проектных программ в Деловой совет Катара.