Ֆրանսիայի հրապարակում վրանների ուղղությամբ մեքենա վարելու դեպքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում. մեքենայի վարորդը և ևս երկու անձ բերման են ենթարկվել 06/14/2022   11:52  |  Քրեական խրոնիկոն
Ֆրանսիայի հրապարակում վրանների ուղղությամբ մեքենա վարելու դեպքի առթիվ ոստիկանությունում նյութեր են նախապատրաստվում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեցին ոստիկանությունից։
Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Աննա Մկրտչյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ահազանգել է, որ Ֆրանսիայի հրապարակում անհայտ անձինք ոստիկանների աչքի առաջ մեքենան վարել են վրանների ուղղությամբ, որտեղ մարդիկ կային, բարեբախտաբար, տուժողներ չկան։
ՀՀ ոստիկանությունից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեցին, որ տեղում ծառայություն իրականացնող ոստիկանները հետապնդել և «Մերսեդես» մակնիշի մեքենայով երեք անձի բերման են ենթարկել ոստիկանության Կենտրոնական բաժին։ Նախապատրաստվում են նյութեր։
11:07 14/06/2022  |  ՄեկնաբանությունՀունիսի 14-ին հաջորդելու է պայքարի նոր օրը. Գեղամ Մանուկյան
10:52 14/06/2022  |  ՄեկնաբանությունԱնհայտ անձը մեքենան քշել է Ֆրանսիայի հրապարակի վրաններից մեկի վրա, որի մեջ եղել են քաղաքացիներ

Материалы готовятся по инциденту с наездом на палатку на площади Франции: водитель и еще двое доставлены в полицейское отделение 06/14/2022   13:52  |  Лента новостей
Полиция готовит материалы по инциденту с наездом на одну из палаток, установленных протестующими на площади Франции в центре Еревана. Об этом “ФактИнфо” сообщили в полиции Армении.
Напомним, сегодня утром депутат НС Армении от оппозиционной фракции “Честь имею” Анна Мкртчян сообщила, что неизвестный на автомобиле протаранил одну из палаток, в которой находились люди.  К счастью, пострадавших нет. По ее словам, инцидент произошел  на глазах у полицейских.
Как сообщили “ФактИнфо” в полиции, полицейские, которые несли службу на месте, пустились в погоню за машиной  и на “Мерседесе” доставили троих в центральное отделение полиции.  Ведется подготовка материалов.