ՀՀ ԱԳ նախարարը հանդիպել է ռազմագերիների ծնողների և հարազատների հետ 06/07/2022   17:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 7-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հերթական հանդիպումն է ունեցել Ադրբեջանում ապօրինաբար պահվող հայ ռազմագերիների ծնողների և հարազատների խմբի հետ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն։
«Նախարար Միրզոյանն անդրադարձել է ռազմագերիների և այլ պահվող անձանց ազատ արձակման խնդրի՝ միջազգային բարձրաստիճան պաշտոնյաներին, խորհրդարանականներին, մարդու իրավունքների պաշտպանությամբ զբաղվող կազմակերպություններին ներկայացնելու ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին, ապա պատասխանել ներկաների հարցերին:
Արարատ Միրզոյանը վերահաստատել է, որ ՀՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչությունը ներդնում է հնարավոր բոլոր ջանքերը՝  Ադրբեջանի կողմից ռազմագերիների  շուտափույթ ազատ արձակման և նրանց հայրենադարձման ուղղությամբ»:
12:02 28/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀարևան պետության ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ նկրտումները ոչ այլ ինչ են, քան արհամարհանք՝ միջազգային իրավունքի նորմերի նկատմամբ.ՀՀ ԱԳՆ-ն արձագանքել է Ալիևի հայտարարություններին

Глава МИД Армении встретился с родителями и родственниками армянских военнопленных 06/07/2022   17:44  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провел очередную встречу с группой родителей и родственников армянских военнопленных, незаконно удерживаемых в Азербайджане. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
"Министр Мирзоян коснулся проводимой работы по информированию высокопоставленных международных  чиновников, парламентариев, правозащитных организаций о проблеме освобождения военнопленных и других удерживаемых лиц, а затем ответил на вопросы присутствующих", - говорится в сообщении.
Арарат Мирзоян подтвердил, что внешнеполитическое ведомство Армении прилагает все возможные усилия для скорейшего освобождения Азербайджаном военнопленных и их возвращения на родину, сообщили в МИД.