Շաբաթ 04 / 01 / 2023
ՊՊԾ պետի կողմից լրագրողների մասնագիտական աշխատանքը խոչընդոտելու դեպքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում 05/05/2022   12:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԱԾ ՊՊԾ պետ Սարգիս Հովհաննիսյանի կողմից խաղաղ անհնազանդության ակցիաները լուսաբանող «Mediahub» լրատվականի լրագրողի և օպերատորի մասնագիտական գործունեությանն առերևույթ խոչընդոտելու դեպքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՔԿ-ից։
Հիշեցնենք, որ ԱԱԾ ՊՊԾ պետ Սարգիս Հովհաննիսյանը, որն աչքի է ընկնում ակցիաների ժամանակ հավաքի մասնակիցներին քացի տալու սովորությամբ, մայիսի 2-ին անհնազանդության խաղաղ ակցիաների ընթացքում Բաղրամյան-Պռոշյան փողոցների խաչմերուկում խոչընդոտել էր ԶԼՄ ներկայացուցիչների աշխատանքը, սպառնալիք հնչեցրել ակցիայի մասնակիցներից մեկի նկատմամբ։
ԱԱԾ ՊՊԾ պետ Սարգիս Հովհաննիսյանի կողմից «Mediahub»-ի օպերատորի մասնագիտական գործունեությանը խոչընդոտելը զուգորդվել էր բռնության գործադրմամբ, այն է՝ անհնազանդության ակցիաները նկարահանելու ժամանակ նրան ոտքով հարվածելու մասին տեսանյութը և դրա վերաբերյալ հաղորդումները դատախազությունն ուղարկել է ՀՀ Քննչական կոմիտե՝ քրեադատավարական կարգով նյութեր նախապատրաստելու հանձնարարությամբ։
04/01/2023   12:12 ԱԱԾ տնօրենն ու ռուս խաղաղապահները Սյունիքում ադրբեջանցիներին փորձել են համոզել՝ փոքր-ինչ նահանջել

По инциденту о воспрепятствовании начальником ППС профессиональной деятельности журналистов готовятся материалы 05/05/2022   12:38  |  Лента новостей
По инциденту о воспрепятствовании начальником ППС СНБ Армении Саркисом Ованнисяном  профессиональной деятельности журналиста и оператора издания "Mediahub", освещавших акции неповиновения, готовятся материалы. Об этом сообщили “ФактИнфо” в СК.
Напомним, начальник ППС СНБ РА Саркис Ованнисян во время мирной акции 2 мая на перекрестке проспекта Баграмяна и улицы Прошяна препятствовал работе представителей СМИ, угрожал одному из участников акции.
Воспрепятствование начальником ППС СНБ Армении Саркисом Ованнисяном  профессиональной деятельности оператора издания "Mediahub" сопровождалось применением насилия. Видеоматериал и сообщения о том, что он ударил представителя СМИ ногой во время проведения съемки акции неповиновения, направлены в Следственный комитет для подготовки материалов в уголовно-процессуальном порядке.