Իշխան Սաղաթելյանը հանձնարարություն է տվել ԱԱԾ-ին՝ ի պատասխան Անդրանիկ Քոչարյանի հայտարարության (տեսանյութ) 05/04/2022   13:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Անդրանիկ Քոչարյանը դեռ չի հասկանում, որ ինքն այլևս իշխանություն չունի այս երկրում, իշխանությունը ժողովուրդն է և առաջիկա օրերին իրենք դա իրենց մաշկի վրա կզգան: Լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը՝ արձագանքելով ՔՊ-ական Անդրանիկ Քոչարյանին, որը կոչ էր արել ԱԱԾ-ին հավաքագրել բերման ենթարկված քաղաքացիների տվյալները և փոխանցել ՊՆ-ին:
Ըստ Ի.Սաղաթելյանի սա իշխանության խուճապի արդյունք է։
«Ես էլ ԱԱԾ-ին հանձնարարում եմ, որ զբաղվի դավաճաններով, ովքեր մեր պետությանը վնաս են հասցրել:Անդրանիկ Քոչարյանի կոչին եթե հետևենք, իրենց ֆրակցիան կես կլինի, էլ չեմ ասում, որ պետք է սկսել Նիկոլից: Անդրանիկ Քոչարյա՞նն է մեզ բանակում ծառայելով կամ հայրենիք պաշտպանելով վաղեցնում»,-ասաց Սաղաթելյանը:
13:52 03/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս պահին 200-ից ավել բերման ենթարկվածներ կան, որքան մեզ ձերբակալում են, այնքան ավելանում ենք.Իշխան Սաղաթելյան

"Надо начать с Никола": Ишхан Сагателян отреагировал на заявление Андраника Кочаряна 05/04/2022   14:03  |  Лента новостей
Андраник Кочарян еще не понимает, что у него уже нет власти в этой стране, власть у народа, и в ближайшие дни они это почувствуют на собственной шкуре. Об этом заявил в беседе с журналистами вице-спикер парламента Армении Ишхан Сагателян, комментируя слова депутата НС от фракции "Гражданский договор" Андраника Кочаряна, призвавшего СНБ собрать данные подвергнутых приводу участников акции протеста и передать Минобороны.Андраник Кочарян призвал Полицию и СНБ Армении передать данные участников акций МинобороныПо словам Сагателяна, это результат паники власти.
"Я со своей стороны поручаю СНБ заняться предателями, которые нанесли вред нашему государству. Если следовать призыву Андраника Кочаряна, то их фракция опустеет наполовину. Я уже не говорю о том, что надо начать с Никола. Не хватало, чтобы Андраник Кочарян нас пугал службой в армии...", - заявил Сагателян.