Այս պահին 200-ից ավել բերման ենթարկվածներ կան, որքան մեզ ձերբակալում են, այնքան ավելանում ենք.Իշխան Սաղաթելյան 05/03/2022   13:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր վաղ առավոտից մեր քաղաքացիները Երևանի շուրջ 2 տասնյակից ավելի փողոցներ են շրջափակել՝ իրենց բողոքի և անհնազանդության ձայնը բարձրացնելով, հիմա էլ քաղաքում տեղի են ուենում երթեր, անհնազանդության ակցիաներ: Այս մասին Ֆրանսիայի հրապարակում ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը:
«Այս օրերի ամենամեծ ձեռքբերումն այն է, որ մեր քաղաքացիներն արդեն ինքնակազմակերպվելով, առանց քաղաքական ուժերի, ձևավորել են իրենց խմբերը, ինքնակազմակերպվել ու դուրս են եկել փողոց՝ պահանջելով գործող իշխանությունների հրաժարականը»,-ասաց Ի. Սաղաթելյանը:
Նա հայտարարեց, որ Ոստիկանությունը շարունակում է բիրտ ուժ կիրառել ցուցարարների նկատմամբ։
«Հատուկ աչքի են ընկնում սև բերետները, որոնք, ակնհայտ է, ղեկավարվում են ինչ-որ խմբերի կողմից, տեղեկություներ կան, որ ոստիկանների մեջ որոշ մարդիկ՝ օլիգարխների և Նիկոլի շրջանակից, ոստիկանական հագուստով կատարում են իրենց հանձնարարությունները՝ բռնության ենթարկելով քաղաքացինբերին»,-ասաց նա:
Ի. Սաղաթելյանը հայտարարեց, որ այս պահին 200-ից ավելի բերման ենթարկվածներ կան.
«Այս ամենը որևէ կերպ չի կարող կանգնեցնել մեր պայքարը, ավելին՝ որքան ձերբակալում են, այնքան ավելանում ենք»,-ասաց նա:
21:59 02/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհնազանդության ակցիաներ կլինեն ոչ միայն Երեւանում, այլ նաեւ մարզերում. Վաղ առավոտից կսկսվեն անհնազանդության ակցիաները, կփակվեն մարզային ճանապարհները (տեսանյութ)
19:18 02/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓոքր Կենտրոնում քայլերթ է իրականացվում
18:53 02/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼսի Սաքո, խոստանում եմ, ուսադիրներդ պոկելու եմ ու դու պատժվելու ես. Իշխան Սաղաթելյանը՝ ՊՊԾ պետին
12:30 02/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանները բերման են ենթարկել անհնազանդության ու խաղաղ ակցիաների 226 մասնակցի

"Чем больше задерживают, тем больше нас становится": Сагателян назвал число демонстрантов, подвергнутых приводу в полицию 05/03/2022   14:31  |  Лента новостей
Сегодня с раннего утра наши граждане перекрыли порядка двух десятков улиц в Ереване, чтобы поднять свой голос протеста, в настоящее время тоже проходят акции неповиновения, заявил представитель АРФ "Дашнакцутюн", вице-спикер НС Ишхан Сагателян в ходе пресс-конференции на площади Франции.
"В эти дни самым большим достижением стало то, что наши граждане без участия политических сил сами формируют группы и выходят на улицу с требованием отставки действующей власти", - заявил Сагателян.  Он заявил, что Полиция продолжает применять грубую силу в отношении демонстрантов.
"Особо бросаются в глаза "черные береты", которыми очевидно управляют какие-то группы. Есть сведения, что в рядах полицейских находятся люди из окружения олигархов и Никола. Они в полицейской форме выполняют их приказы, применяя силу в отношении граждан", - сказал он.
По сведениям Сагателяна, на данный момент приводу подвергнуты более 200 демонстрантов.
"Все это не сможет остановить нашу борьбу. Более того, чем больше задерживают, тем больше нас становится", - заявил он.