Ոստիկանները անհամաչափի ուժի գործադրմամբ խաղաղ ակցիայի մասնակցին տապալել են գետնին (տեսանյութ) 04/26/2022   14:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վերջին տվյալների համաձայն՝ Աբովյան-Կորյուն խաչմերուկից ապօրինի ձերբակալվել են մոտոերթի մասնակիցներ Մարտին Բադալյանը (Քանաքեռ-Զեյթունի ՈՍ բաժին), Արթուր Հարությունյանը և Տիգրան Ղարիբյանը (Կենտրոնի ՈՍ բաժին): Այս մասին տեղեկացնում է «Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը։
«Ձերբակալության կադրերը վկայում են, որ ոստիկանության հատուկ նշանակության գումարտակի ծառայողները այդ անձանց ձերբակալելու իրավաչափ հիմք չունեին, իսկ ապօրինի ձերբակալությունը կատարում են ֆիզիկական բիրտ ուժի կիրառմամբ:
Մասնավորապես, իրազեկման ակցիայի մեքենայի վարորդին, ով որևէ դիմադրություն ցույց չտվեց, մեքենայից իջեցնելուց կոշտ ֆիզիկական բռնություն կիրառելով տապալեցին հատակին:
Եթե ունենք ՄԻՊ, ապա հրավիրում վերջինիս ուշադրությունը:
Միաժամանակ տեղեկացնում եմ, որ փաստաբանները իրենց նախաձեռնությամբ արդեն ուղեևորվել են ոստիկանության բաժիններ»,- նշել է նա:
14:38 26/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵրիտասարդ դաշնակցականները անվադողերով խափանեցին Կոմիտասի պողոտայի երթեւեկությունը (տեսանյութ)
14:07 26/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼռելն այլևս անհնար է.զոհված զինծառայողների ծնողների ակցիան՝ Շառլ Ազնավուրի հրապարակում

Соратник Ванецяна сообщил о жестких задержаниях участников мирной акции в Ереване(ВИДЕО) 04/26/2022   16:15  |  Лента новостей
По последним данным,  на перекрестке улиц Абовяна и Корюна в Ереване были незаконно задержаны участники мотопробега Мартин Бадалян, Артур Арутюнян и Тигран Гарибян,  сообщает член правления партии “Отечество” Арсен Бабаян.
“Кадры задержания свидетельствуют о том, что  сотрудники батальона специального назначения полиции не располагали правомерными основаниями для задержания упомянутых лиц. А задержание производится с применением грубой силы”, - указал он.
В частности, как сообщил он, водителя автомобиля инфоакции, который не оказывал какого-либо сопротивления, вывели  из машины и, применив грубую силу, повалили его на землю.
"Если у нас есть омбудсмен, то обращаю внимание последнего. В то же время сообщаю, что адвокаты по своей инициативе уже направились в полицейские отделы", - отметил он.