Նիկոլ Փաշինյանը Մոսկվա չի մեկնել կառավարական ինքնաթիռով. Որտեղ է «թիվ 1 բորտ»-ը. Մեկնաբանում է Տաթևիկ Ռևազյանի օգնականը 04/19/2022   18:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մոսկվա չի մեկնել թիվ 1 բորտով։ Քաղավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանի` մամուլի հարցերով օգնական Լիլիթ Աղաբեկյանը «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրել է, թե այն գտնվում է տեխնիկական զննման մեջ։
Վերջինս հավելեց նաև, որ տեղեկություն չի կարող տրամադրել այն մասին, թե երբվանից է «Թիվ 1 բորտ»-ը կանգնել տեխնիկական զննման և երբ այն կավարտվի։
Տեղեկացնենք, որ այսօր Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա պաշտոնական այցով մեկնել էր Ռուսաստանի Դաշնություն: Մոսկվայի «Վնուկովո 2» օդանավակայանում դիմավորման կադրերից պարզ դարձավ, որ վարչապետը Ռուսաստանի Դաշնություն է մեկնել ոչ «Թիվ 1 բորտ»-ով, այլ «Armenia» ավիաընկերությանը պատկանող օդանավով։
Հիշեցնենք նաև, որ շաբաթներ առաջ «Փաստինֆո» լրատվականն ահազանգ էր ստացել այն մասին, որ Հանրապետության «Թիվ 1 բորտ»-ը «Airbus A319», «Զվարթնոց» միջազգային օդակայանի իր մշտական պահման վայրից տեղափոխվել է մեկուսացված վայր։
Որտե՞ղ է այս պահին գտնվում Հանրապետության թիվ մեկ բորտը
12:05 19/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը երկօրյա պաշտոնական այցով ժամանեց ՌԴ
10:16 19/04/2022  |  ՄամուլԿառուցվածքային փոփոխություններ կլինեն. Փաշինյանն իր համար երաշխիքներ է ստեղծում. «Ժողովուրդ»
10:11 19/04/2022  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանն իր տնօրինության տակ է վերցնում ՊՊԾ-ն. «Հրապարակ»
10:01 19/04/2022  |  ՄամուլՆոր մանիպուլյացիա իշխանությունների կողմից. «Փաստ»
09:59 19/04/2022  |  ՄամուլՄոսկվա մեկնելուց առաջ ինչի՞ մասին են խոսել Փաշինյանն ու Հայությունյանը. «Իրավունք»
09:53 19/04/2022  |  ՄամուլԻշխանությունը որոշել է հայ ժողովրդին «պատրաստել» խաղաղության դարաշրջանին. «Հրապարակ»
23:49 18/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք խորտակվող նավի վրա ենք և յուրաքանչյուրը մտածում է, թե ինչպես է փրկվելու, այս վիճակը փոխել է պետք. Արթուր Մարտիրոսյան (տեսանյութ)
22:22 18/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը Շառլ Միշելի հետ քննարկել է Հայաստանին 2.6 միլիարդ դոլար հատկացնելու հարցը

А где борт №1?В КГА объяснили, почему Пашинян летел в Москву не на правительственном самолете 04/19/2022   19:12  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян прибыл в Москву не на правительственном борте. Как сообщила “ФактИнфо” помощник главы Комитета гражданской авиации Лилит Агабекян, борт №1 проходит технический осмотр.
Она также заявила о невозможности предоставления информации о том, когда борт №1 встал на техосмотр и когда он завершится.
Сегодня Никол Пашинян с двухдневным официальным визитом отправился в РФ. С кадров, снятых в московском аэропорту Внуково-2, стало ясно, что премьер-министр и сопровождающие его члены правительственной делегации Армении прибыли в Москву не на правительственном борте, а на самолете авиакомпании “Армения”.
Напомним, несколько недель назад в ИА “ФактИнфо” поступило сообщение о том, что борт №1, лайнер “Airbus A319” был доставлен из места своей постоянной дислокации в международном аэропорту “Звартноц” в  изолированное место.
13:23 19/12/2019  |  Лента новостейПашинян с рабочим визитом едет в Санкт-Петербург
18:14 07/06/2019  |  Лента новостейПашинян считает перспективной политику углубления сотрудничества между ЕАЭС и ЕС