Ռուս խաղաղապահների կողմից Ասկերանի բնակչին վիրավորելու մասին լուրը կեղծ է․ ԱՀ ԱԱԾ 04/13/2022   00:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր «КУПИ ПРОДАИ́ В АРЦАХЕ» ֆեյսբուքյան խմբում տեղեկություն էր տարածվել այն մասին, որ իբր ռուս խաղաղապահները վիրավորել են Ասկերանի բնակչին՝ միաժամանակ հրապարակելով տղամարդու լուսանկար՝ դեմքի ձախ հատվածում վնասվածքներով։ Իրականում այդ տեղեկությունը հրապարակվել է ֆեյսբուքյան օգտատիրոջ էջ անօրինական մուտք գործելու միջոցով, այն իրականությանը չի համապատասխանում, տարածված լուսանկարը վերցված է համացանցից, իսկ դրանում պատկերված անձը ԱՀ քաղաքացի չէ։ Այս մասին ասված է Արցախի Հանրապետության ԱԱԾ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ։
ԱՀ ԱԱԾ-ն կոչ է անում զերծ մնալ պաշտոնական հաստատում չստացած տեղեկությունները տարածելուց և հետևել միայն պաշտոնական հաղորդագրություններին։
20:34 12/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում վիրավորվել է մեկ զինվորական․ ՌԴ ՊՆ

Новость о ранении российскими миротворцами жителя Аскерана не соответствуют действительности – СНБ Арцаха 04/13/2022   09:21  |  Лента новостей
Новость о ранении российскими миротворцами жителя Аскерана не соответствуют действительности. Об этом говорится в заявлении Службы национальной безопасности (СНБ) Республики Арцах.
“Сегодня в Фейсбук-группе "Купи продай” была растиражирована новость о том, что российские миротворцы ранили жителя Аскерана, а также была опубликована фотография мужчины с повреждениями на левой стороне лица. В действительности, эти сведения были опубликованы путем взлома страницы пользователя Facebook, она не соответствует действительности. Распространённая фотография взята из соцсети, а запечатленный на снимке человек не является гражданином Республики Арцах", - отмечается в сообщении.
В СНБ Арцаха призывают не распространять не подтверждённую информацию и следить только за официальными сообщениями.