Նշված գործողությունը հակասում է 2020թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությանը․ ՀՀ ԱԳՆ-ն՝ ԱԺ մի խումբ պատգամավորների մուտքը Լեռնային Ղարաբաղ արգելելու մասին 04/12/2022   22:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարարությունը մտահոգված է այն փաստով, որ Լեռնային Ղարաբաղում ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի ծառայողները չեն թույլատրել ՀՀ Ազգային ժողովի մի խումբ պատգամավորների մուտքը Լեռնային Ղարաբաղ: Այս մասին ասված է ՀՀ ԱԳՆ-ի տարածած հայտարարության մեջ։
«Նշված գործողությունը հակասում է 2020թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությանը, որով նախատեսվում է Լաչինի միջանցքով Լեռնային Ղարաբաղի անխափան կապը Հայաստանի հետ: Հայտարարության բոլոր կողմերը պետք է խստորեն հետևեն դրա տառին և ոգուն, ինչպես նաև իրականացնեն ստանձնած պարտավորությունները»- ասված է հայտարարության մեջ:
20:34 12/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում վիրավորվել է մեկ զինվորական․ ՌԴ ՊՆ

Отказ в допуске на въезд депутатов парламента Армении в Арцах противоречит трехстороннему заявлению – МИД Армении 04/13/2022   00:06  |  Лента новостей
МИД Республики Армения обеспокоен тем фактом, что военнослужащие российского миротворческого контингента в Нагорном Карабахе не допустили группу депутатов Национального Собрания РА в Нагорный Карабах.
"Указанное действие противоречит Трехстороннему заявлению от 9 ноября 2020 г., которое предусматривает беспрепятственную связь Нагорного Карабаха с Арменией через Лачинский коридор. Все стороны заявления должны строго следовать его букве и духу, а также выполнять взятые на себя обязательства", - говорится в заявлении МИД Армении.