Ադրբեջանական կողմը շարունակում է մնալ մարտի 24-ին զբաղեցրած դիրքերում.Շփման գծի ամբողջ երկայնքով իրադրությունը հարաբերականորեն կայուն է 03/26/2022   10:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 25-ի լույս 26-ի գիշերը և առավոտյան ժամը 9:00-ի դրությամբ օպերատիվ- մարտավարական իրադրությունը շփման գծի ամբողջ երկայնքով, այդ թվում նաև արևելյան սահմանագոտում, հարաբերական կայուն է, հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի ՊՆ-ն։
«Ադրբեջանական կողմը շարունակում է մնալ մարտի 24-ին զբաղեցրած դիրքերում: Բանակցությունները նրանց ելման դիրքեր վերադառնալու շուրջ շարունակվում են:
Մարտի 25-ի ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորում ստացած ՊԲ զինծառայողներից երկուսի վիճակը շարունակում է ծայրահեղ ծանր մնալ, մեկ զինծառայողի վիճակը միջին ծանրության է, ևս տասներկուսինը` բավարար»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:
21:21 25/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀակառակորդի գործողությունների հետևանքով զոհվել է երեք ՊԲ պայմանագրային զինծառայող. ՊԲ-ն անուններ է հրապարակել

Азербайджанская сторона продолжает оставаться на позициях, занятых 24 марта, переговоры продолжаются - Минобороны Арцаха 03/26/2022 10:35 | Лента новостей
В ночь с 25-го на 26-ое марта и по состоянию на 9:00 оперативно-тактическая обстановка на всей линии соприкосновения, включая восточную границу, относительно стабильная, существенных нарушений режима прекращения огня не зафиксировано. Об этом сообщает министерство обороны Арцаха.
“Азербайджанская сторона продолжает оставаться на позициях, занятых 24 марта. Продолжаются переговоры об их возвращении на исходные позиции", - говорится в сообщении.
Сообщается, что состояние двух военнослужащих Армии обороны, раненных в результате азербайджанской провокации 25 марта, остается крайне тяжелым. Состояние одного военнослужащего оценивается как средней тяжести, состояние двенадцати - удовлетворительное.