Արցախի ԱԳՆ-ն ողջունել է Ադրբեջանի ագրեսիան դատապարտող միջազգային հանրության արձագանքը 03/26/2022   17:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ողջունելի է, որ միջազգային հանրությունը, ինչպես արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների, այնպես էլ առանձին քաղաքական ու հասարակական գործիչների մակարդակով դատապարտում է Ադրբեջանի սադրիչ քայլերը՝ ուղղված լարվածության սրմանը և Արցախի բնակչության ահաբեկմանը։ Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել Արցախի ԱԳՆ-ն:
«Համոզված ենք, որ Ադրբեջանի՝ Արցախում հումանիտար աղետ ստեղծելու և նոր պատերազմ հրահրելու փորձերի վերաբերյալ միջազգային հանրության միանշանակ դիրքորոշումը կարևոր հավաքական ներդրում կլինի իրավիճակի կայունացման գործում։
Վստահ ենք, որ Ռուսաստանի խաղաղապահ ջանքերը և միջազգային հանրության հստակ ու համարժեք դիրքորոշումը՝ լրացված քաղաքական միջոցներով, կզրկեն Ադրբեջանին Արցախի բնակիչների իրավունքների համակարգված կոպտագույն խախտումները իր ներքին գործերի շարքին դասելու հնարավորությունից»,- նշված է հաղորդագրությունում։
17:19 26/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԲաքուն թիկունքից հարվածում է ՌԴ-ին. Կոտենոկ
17:08 26/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՇատ կարևոր է, որ որևէ մեկը պայմանավորված չհանձնի Արցախի տարածքները, մեր զինվորին չդավավաճանեն, այս անգամ ժողովուրդը որևէ մեկին չի ներելու.Մետաքսե Հակոբյան
17:02 26/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեփանակերտում էլեկտրալարերի կարճ միացման հետևանքով հրդեհ է բռնկվել
15:13 26/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄարդիկ իրենց առօրյա գործերով են զբաղված.Մարտունիում իրավիճակը հանգիստ է
08:49 26/03/2022  |  ՄամուլԻնչքա՞ն է շարունակվելու այս վիճակը․ «Հրապարակ»
08:33 26/03/2022  |  Մամուլ«Իշխանությունները պարզապես անկարող են». «Փաստ»
22:36 25/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ-ն հայտարարել է, որ մտահոգված է Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի զորքերի տեղաշարժով
21:52 25/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ցրտաշունչ գարունը, կրթական ճգնաժամն ու վառելիքի սղությունը
21:37 25/03/2022  |  ՔաղաքականԹուրք ասկյարը ասում էր՝ իրենց նախագահի և Նիկոլի միջև փաստաթուղթ է ստորագրվել. Համբարյանը տեսանյութ է հրապարակել

МИД Арцаха приветствует реакцию международного сообщества с осуждением провокационных шагов Азербайджана 03/26/2022   17:30  |  Лента новостей
Министерство иностранных дел Республики Арцах приветствует реакцию международного сообщества как на уровне внешнеполитических ведомств, так и отдельных политических и общественных деятелей с осуждением провокационных шагов Азербайджана по эскалации напряженности и терроризированию населения Арцаха.
"Убеждены, что однозначная позиция мирового сообщества в ответ на попытки Азербайджана устроить в Арцахе гуманитарную катастрофу и разжечь новую войну станет важным коллективным вкладом в стабилизацию ситуации", - говорится в заявлении.
В МИД Арцаха выразили уверенность, что миротворческие усилия России, четкая и адекватная позиция международного сообщества, подкрепленные политическими мерами, лишат Азербайджан возможности квалифицировать систематические грубейшие нарушения прав жителей Арцаха как свое внутреннее дело.