Ադրբեջանցիները բարձրացել են Քարագլուխ.ռուսները բանակցում են, բայց բանակցության բան չի, չգիտենք ինչ կլինի. Փառուխի համայնքապետ 03/25/2022   11:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանցիների հետ բանակցությունները արդյունք չեն տվել, դեռ Փառուխ գյուղում են, բարձրաձել են Քարագլուխ, մինչև հիմա այնտեղ են: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց Արցախի Ասկերանի շրջանի Փառուխ բնակավայրի համայնքապետ Վարդան Միքայելյանը.
«Նույն վիճակն է, ոնց որ երեկ, ռուսները շարունակում են բանակցել, բայց բանակցության բան չի, չգիտենք՝ ինչ կլինի, ոչ մի բան մեզ չեն ասում»,-ասաց համայնքապետը:
Նրա հաղորդմամբ՝ ընդհանուր առմամբ իրավիճակը Փառուխում հանգիստ է, կրակոցներ չկան, սակայն մարդիկ դեռևս տարհանված են:
Համայնքապետը շեշտեց, որ Քարագլուխը շատ կարևոր բարձունք է, որտեղից հակառակորդը կկարողանա իր դիտարկման ներքո պահել գյուղերը.
«Դրանից ներքև բոլորը հայկական գյուղեր են, դրանք բոլորը կկարողանան ադրբեջանցիները դիտարկել»,-ասաց Վարդան Միքայելյանը:

Глава общины Парух рассказал об обстановке в селе 03/25/2022   12:10  |  Лента новостей
Переговоры с азербайджанцами не дали результатов, они все еще в селе Парух, поднялись на Караглух, они до сих пор там, сообщил “ФактИнфо” руководитель общины Парух Аскеранского района Арцаха Вардан Микаелян.
“Ситуация такая же, как и вчера. Русские продолжают вести переговоры. Тут переговоры не помогут. Не знаем, что будет, нам ничего не говорят”, - сказал он.
По его словам, в целом обстановка в Парухе спокойная, стрельбы нет, однако люди все еще в эвакуации.
Глава общины подчеркнул, что Караглух  - это очень важная высота, откуда противник сможет держать село под наблюдением.
“Все расположенные ниже села армянские. За всеми селами азербайджанцы смогут вести наблюдение”, - сказал Вардан Микаелян.