Ադրբեջանը ստեղծված եղանակային անբարենպաստ պայմանները ծառայեցնում է Արցախի բնակչության համար հումանիտար լրացուցիչ խնդիրներ առաջացնելու նենգ գործին 03/21/2022   23:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի տեղեկատվական շտաբը հաստատում է. Արցախում կրկին գազ չկա
«Տեղեկացնում ենք, որ ադրբեջանական կողմի ուղիղ միջամտության հետևանքով Արցախի Հանրապետությունում կրկին դադարեցվել է գազամատակարարումը։
Մենք ունենք բավարար հիմքեր պնդելու, որ մարտի 8-ին պայթեցված գազատարի վերանորոգման աշխատանքների ընթացքում ադրբեջանական կողմը տեղադրել է փական, որի միջոցով էլ ժամեր առաջ դադարեցրել է գազամատակարարումը։ Ադրբեջանը ստեղծված եղանակային անբարենպաստ պայմանները ծառայեցնում է մեր ազգաբնակչության համար հումանիտար լրացուցիչ խնդիրներ առաջացնելու նենգ գործին և դիմում հանցավոր քայլի։
Իրավիճակի մասին անմիջապես տեղեկացվել է Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը, որի հետ միասին Արցախի իշխանությունները գործադրում են համապատասխան ջանքեր գազամատակարարման վերականգնման նպատակով:
Միևնույն ժամանակ հորդորում ենք քաղաքացիներին հնարավորինս խնայողաբար օգտագործել էլեկտրաէներգիան՝ խուսափելու համար էլեկտրամատակարարման համակարգի հնարավոր խափանումներից»,- նշվում է հայտարարության մեջ:
17:02 21/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓրկարարներն ու Ոստիկանները միացել են ձնամաքրման աշխատանքներին
14:31 21/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱսկերանում ձյան շերտի բարձրությունը 1 մ-ից հասնում է 1,20սմ-ի. Արցախի ՆԳՆ
11:59 21/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՇուշիի Սուրբ Ամենափրկիչ Ղազանչեցոց եկեղեցու ձյունե մանրակերտը
11:58 21/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհրաժեշտության դեպքում դպրոցներում դասապրոցեսի մեկնարկը պետք է հետաձգվի. Արցախի նախագահ
11:40 21/03/2022  |  Արտակարգ պատահարներՍտեփանակերտ քաղաքում բնակելի տան բակում, առատ ձյան պատճառով երկաթյա կոնստրուկցիայով հավաքված ծածկը փլվել է

Подача газа в Арцах вновь прекращена из-за прямого вмешательства азербайджанской стороны 03/22/2022 00:06 | Лента новостей
Из-за прямого вмешательства азербайджанской стороны подача газа в Республику Арцах вновь была прекращена. Об этом сообщает Инфоцентр Республики Арцах(НКР).
"У нас есть достаточно оснований утверждать, что в ходе ремонтных работ взорвавшегося 8 марта газопровода азербайджанская сторона установила задвижку, через которую несколько часов назад прекратила подачу газа. Азербайджан прибегает к преступному шагу, используя неблагоприятные погодные условия, создавая тем самым дополнительные гуманитарные проблемы для нашего населения", - говорится в сообщении.
О ситуации было немедленно доложено командованию дислоцированных в Арцахе российских миротворческих сил, совместно с которыми власти Арцаха прилагают соответствующие усилия для восстановления газоснабжения.