Եկել է բռունցքվելու ժամանակը. «Սրբազան պայքարի» առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի կոչը 09/20/2024   11:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Սրբազան պայքար» տելեգրամյան ալիքը հրապարակել է Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի կոչը՝ սեպտեմբերի 22-ին Մարզահամերգային համալիրում կայանալիք մեծ հավաքին ընդառաջ։
Իր խոսքում սրբազանը մասնավորապես նշել է, որ պայքարն այլընտրանք չունի։
«Մենք անցել ենք վերակազմավորման և ինտենսիվ հանդիպումների շրջանը։ Ասել եմ և վերստին հաստատում եմ՝ նյարդերի այս պայքարում հաղթելու է նա, ով համբերատար է, համառ է և աննահանջ։ Ես ստանձնել եմ այս առաջնորդությունը և գնալու եմ մինչև հաղթանակ»,-ասել է նա՝ հիշեցնելով, որ սեպտեմբերի 22-ին ժամը 14.30-ին համալիրում կայանալիք հանդիպման մասին։
«Վերջի սկիզբը տրված է, եկել է բռունցքվելու ժամանակը»,-ասել է նա։
08:04 17/09/2024  |  ՄամուլԲագրատ սրբազանի եւ ընդդիմադիր պատգամավորների հանդիպումը մոտ 2 ժամ է տեւել. ինչ են քննարկել. «Ժողովուրդ»
15:50 16/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀոխորտում էին, չէ՞, ամբիոնից իրենց պատառոտում էին շեֆի աչքին բարձրանալու համար, հիմա ես շենքում եմ. Բագրատ Սրբազանը՝ ՔՊ-ին
13:42 16/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՈվ զազրախոսել է՝ պատասխանը պետք է տա․ Բագրատ Սրբազանը՝ իշխանականների դեմ հայցերի մասին
13:30 16/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵս հավակնություն չունեմ՝ քաղաքական առաջնորդ լինելու․ Բագրատ Սրբազան
13:07 16/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱպաշխարություն չի նշանակում շարունակել իշխանության լինել։․ Բագրատ Սրբազանը՝ Միքայել Սրբազանի հայտարարության մասին
13:04 16/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԽոստովանության ժամ էլ կարող է լինել․ Բագրատ Սրբազանն ԱԺ-ում է, դեմ չէ՝ ՔՊ-ի հետ հանդիպման
08:34 12/09/2024  |  ՄամուլԻնչ է քննարկել Բագրատ Սրբազանը ընդդիմադիր խմբակցություւների հետ հանդիպմանը․ «Ժողովուրդ»

"Пора объединиться в единый кулак: архиепископ Баграт Галстанян выступил с призывом перед встречей в СКК 09/20/2024   11:52  |  Лента новостей
Архиепископ Баграт Галстанян в преддверии предстоящего масштабного собрания в СКК в Ереване выступил с обращением. Призыв архиепископа опубликовал телеграм-канал движения “Священная борьба”.
В своем слове архиепископ Баграт Галстанян указал на отсутствие альтернативы борьбе.
“Мы прошли период реорганизации и интенсивных встреч. Я говорил и вновь подтверждаю, что в этой битве нервов победу одержит тот, кто будет терпелив, настойчив и непреклонен. Я взял на себя предводительство и буду идти до победного конца”, - сказал архиепископ, напомнив о предстоящей встрече в СКК, которая начнется в 14:30 22 сентября.