Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է. ռուսական կողմում կա մոտ 400 բեռնատար ավտոմեքենա 03/21/2022   09:59  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Եղանակային պայմաններից ելնելով՝ հորդորում ենք երթևեկել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում։
Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները, Վարդենյաց լեռնանցքը, Բերդ-Ճամբարակ, Վանաձոր-Դիլիջան (վատ տեսանելիության պատճառով), Ալագյազ-Արթիկ, Ջերմուկ-Սարավան-Սիսիան-«Զանգեր»-Գորիս, Սյունիքի մարզի Կապան-Տաթև, Գորիս-Տաթև, Շիրակի մարզի Մեծ Ալագյազ-Արթիկ, Արթիկ-Մանթաշ, Ցողամարգ-Բավրա, Ամասիայի և Աշոցքի, Արագածոտնի մարզի Արագածի տարածաշրջանների միջհամայնքային ավտոճանապարհները:
Լոռու մարզի Վանաձոր-Ալավերդի ավտոճանապարհը, Տավուշի մարզի Իջևան քաղաքից Բագրատաշեն և Նոյեմբերյան-Կիրանց ավտոճանապարհը փակ են կցորդիչով բեռնատարների համար, մյուս տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար՝ դժվարանցանելի (անվաշղթաների կիրառման դեպքում):
Լոռու մարզի Սպիտակի և  Ստեփանավանի ոլորանները, Օձուն-Դսեղ և Տաշիր-Բլագոդարնոյե, Սյունիքի մարզի, Արագածոտնի մարզի Ապարանի միջհամայնքային ավտոճանապարհները դժվարանցանելի են բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Արագածոտնի մարզի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Կոտայքի մարզի Արագյուղ-Բուժական, Արտավազ-Հանքավան ավտոճանապարհներին, «Չայնիի ոլորաններ» կոչվող հատվածում, Չարենցավանի տարածաշրջանում, Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 45-46-րդ կմ-ին, Գեղարքունիքի մարզում, Շիրակի մարզի Աշոցքի, Արթիկի, Մարալիկի և Ամասիայի տարածաշրջաններում, Վանաձոր-Դիլիջան, Ջերմուկ-Գնդեվազ, Հովունի-Ջաջուռ-Կապս-Քեթի ավտոճանապարհներին բուք է:
Հանրապետության ողջ տարածքում (բացառությամբ Արագածոտնի, Արմավիրի, Շիրակի և Կոտայքի մարզերի) տեղում է ձյուն։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է։ Ռուսական կողմում կա մոտ 400 բեռնատար ավտոմեքենա։
20:44 20/03/2022  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՎայոց ձորի մարզի լեռնային գոտիներում ձնաբուք է․ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
10:14 20/03/2022  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԳորիս-Տաթև և Կապան-Տաթև ավտոճանապարհները կցորդիչով բեռնատարների համար անցանելի են միայն անվաշղթաների կիրառման դեպքում
10:32 19/03/2022  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԳեղարքունիքի մարզում, Սյունիքի մարզի Սիսիան-«Զանգեր» ավտոճանապարհին, Արագածոտնի մարզի Արագածի տարածաշրջաններոմ բուք է
23:51 18/03/2022  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԲերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհը փակ է․ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
10:05 18/03/2022  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՍյունիքի «Մեղրու սար» հատվածում, Աշոցքում, Ամասիայում, Իջևանում, Հրազդանում, Չարենցավանում ձյուն է տեղում
19:59 17/03/2022  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
10:04 17/03/2022  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԲերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհը փակ է
21:21 16/03/2022  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՇիրակի մարզի Աշոցքի և Արթիկի տարածաշրջաններում բուք է
10:08 16/03/2022  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՇիրակի մարզի Աշոցքի և Արթիկի տարածաշրջաններում բուք է
22:34 15/03/2022  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՇիրակի մարզի Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջաններում բուք է․ Փակ են մի շարք ավտոճանապարհներ

Непогода парализовала движение на ряде трасс в Армении: на Ларсе застряли сотни фур 03/21/2022   10:29  |  Информационная платформа
Движение по некоторым трассам в Армении перекрыто, сообщает Министерство по чрезвычайным ситуациям республики, приводя данные на 21-ое марта.
МЧС призывает водителей выезжать на трассы только в случае крайней необходимости.
Сообщается, что закрыты для проезда автомобилей дороги, ведущие от высокогорной метеостанции "Амберд" к крепости Амберд и озеру Кари Арагацотнской области, перевал Варденяц, автодороги Берд-Чамбарак, Ванадзор-Дилижан (из-за плохой видимости), Алагяз-Артик, Джермук-Сараван-Сисиан-"Зангер"-Горис, Капан-Татев, Горис-Татев Сюникской области.
Закрыты также трассы Мец Алагяз-Артик, Артик-Манташ, Цохамарк-Бавра, проселочные дороги Амасийского и Ашоцкого райнов Ширакской области и Арагацского района Арагацотнской области․
Трасса Ванадзор-Алаверди в Лорийской области и дорога, ведущая из Иджевана в сторону Баграташен - Ноемберян-Киранц (Тавушская область),  закрыты грузовых автомобилей с прицепом, Проезд других видов транспорта затруднен (при использовании цепей).
Спитакский и Степанаванский перевалы, автодороги Одзун-Дсех, Ташир-Благодарное в Лорийской области, а также проселочные дороги в Сюникской области и Апаране Арагацотнской области труднопроходимы для всех видов транспортных средств.
МЧС предупреждает о гололеде на  дорогах в Арагацотнской области.
На дорогах Арагюх-Бужакан, Артаваз-Анкаван, на участке "перевалы Чайной" в Котайкской области, в Чаренцаване, на 45-45 километре автомагистрали Ереван-Севан, в Гегаркуникской области, в Ашоцке, Артике, Маралике, Амасийском районе Ширакской области, трассе Ванадзор-дилижан, Джермук-Гндеваз, Овуни-Джаджур-Капс-Кети наблюдается метель.
На всей территории республики(за исключением Арагацотнской, Армавирской, Ширакской и Котайкской областей) идет снег.
По данным департамента по чрезвычайным ситуациям МВД Грузии и Центра кризисного управления МЧС России по Северной Осетии, трасса Степанцминда-Ларс закрыта для всех видов автотранспорта из-за угрозы схода лавины. На российской стороне застряли 400 фур.