Խրամորթի բնակիչը գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մեջքի շրջանում բեկորային վիրավորում է ստացել 03/10/2022   11:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Խրամորթում հակառակորդի կրակոցից վիրավորում ստացած խաղաղ բնակիչը 51 տարեկան է, վիրավորումը ստացել է տան բակում՝ գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելու ընթացքում։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՆԳՆ ոստիկանությունը։
«Այսօր, ժամը 10:35-ին ՆԳՆ ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնից հաղորդել են, որ Խրամորթ գյուղի բնակիչ 1971թ. ծնված Սուրեն Բաղդասարյանն իրենց տան բակում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելու ժամանակ, հակառակորդի կողմից արձակված ականանետի կրակոցից՝ մեջքի շրջանում բեկորային վիրավորում է ստացել:
Ականը պայթել է տան բակում:
Վերջինս շտապ տեղափոխվել է բուժհաստատություն: Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր»,֊նշված է հաղորդագրությունում։
12:50 07/03/2022  |  ՄեկնաբանությունՏեսադիտարկման սարքավորումներ են տեղադրվել Խրամորթ գյուղում
19:36 26/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Գուրգեն Ներսիսյանը այցելել է Ասկերանի շրջանի Խրամորթ համայնք

В Арцахе рассказали о состоянии мирного жителя, раненного от минометного обстрела села Храморт 03/10/2022   11:40  |  Лента новостей
В Храморте от огня противника ранен 51-летний мирный житель. Об этом сообщает Полиция МВД Республики Арцах.
“Сегодня в 10:35 в Аскеранском районном отделе полиции МВД сообщили, что житель села Храморт Сурен Багдасарян, 1971 г.р. во время проведения сельскохозяйственных работ во дворе своего дома получил осколочное ранение в спину в результате минометного обстрела со стороны противника. Мина взорвалась во дворе дома. Мужчина срочно был доставлен в медучреждение. Его жизни ничего не угрожает”, - говорится в сообщении.