Արցախի ՊԲ-ն կրակ չի բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ. ՊԲ-ն հերքում է ադրբեջանական հերթական կեղծիքը 03/09/2022   13:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 9-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, թե իբր Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումները հրաձգային զինատեսակներից կրակել են ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ, ինչից հետո իրենք պատասխան կրակ են բացել։ Այս մասին հայտնում է Արցախի ՊԲ-ն։
«Այս հայտարարությունը ոչ մի կապ չունի իրականության հետ. Արցախի ՊԲ-ն ոչ միայն կրակ չի բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, այլև, ինչպես արդեն նշել ենք ավելի վաղ, մարտի 7-ին և 8-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները ականանետերից, համապատասխանաբար՝ 2 և 3 անգամ, կրակել են Խրամորթ գյուղի ուղղությամբ»,- հայտնում է ՊԲ-ն։
12:50 07/03/2022  |  ՄեկնաբանությունՏեսադիտարկման սարքավորումներ են տեղադրվել Խրամորթ գյուղում
19:36 26/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Գուրգեն Ներսիսյանը այցելել է Ասկերանի շրջանի Խրամորթ համայնք
19:30 26/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս պահին ադրբեջանցիների ձայները չկան. իրավիճակը՝ սահմանամերձ Խրամորթում
19:06 26/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Կարծում եմ` չի ուշանա նաև Բաքվին հասկացնելու ժամանակը». փորձագետը` Խրամորթում իրականացվող սադրանքի վերաբերյալ
15:15 26/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսական խաղաղապահ առաքելության պատասխանատուները Խրամորթում են, թշնամական կողմի հետ բանակցություններ են տարվում. Հունան Թադևոսյան

Армия обороны Арцаха не открывала огонь по азербайджанским позициям: в Степанакерте опровергли очередную ложь Баку 03/09/2022   13:35  |  Лента новостей
9 марта министерство обороны Азербайджана распространило заявление, согласно которому подразделения Армии обороны Арцаха якобы обстреляли из стрелкового оружия азербайджанские боевые позиции, после чего они открыли ответный огонь. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
“Это заявление не имеет ничего общего с реальностью. Армия обороны Арцаха не только не открывала огонь по азербайджанским позициям, но, как мы уже ранее упоминали, 7 и 8 марта подразделения ВС Азербайджана произвели из минометов в направлении села Храморт 2 и 3 выстрела соответственно”, - говорится в сообщении.ВС Азербайджана обстреляли село Храморт в Арцахе из миномета