Ռուսական կողմը մարտի 8-ին Մոսկվայի ժամանակով ժամը 10:00-ից Ուկրաինայում «լռության ռեժիմ» է հայտարարում 03/08/2022   10:09  |  Միջազգային լրահոս
Ռուսական կողմը հայտարարում է «լռության ռեժիմ» և պատրաստ է մարտի 8-ին Մոսկվայի ժամանակով ժամը 10:00-ից մարդասիրական միջանցքներ տրամադրել Ուկրաինայում։ Այս մասին ռուսական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ՝ հայտնել են Ուկրաինայում ՌԴ հումանիտար արձագանքման միջգերատեսչական համակարգման շտաբից.
«2022 թվականի մարտի 8-ի ժամը 10:00-ից (Մոսկվայի ժամանակով) Ռուսաստանի Դաշնությունը հայտարարում է լռության ռեժիմ և պատրաստ է մարդասիրական միջանցքներ տրամադրել՝ Կիևից և հարակից բնակավայրերից դեպի Ռուսաստանի Դաշնություն Բելառուսի Հանրապետության տարածքով մինչև Գոմել՝ համաձայնեցնելով ուկրաինական կողմի հետ», - նշված է հայտարարության մեջ։
Բացի այդ, մարդասիրական միջանցքներ կբացվեն Չեռնիգովից դեպի Գոմել՝ կրկին Բելառուսի տարածքով, Սումի քաղաքից երկու հումանիտար միջանցք կբացվի դեպի Պոլտավա և ՌԴ, Խարկովից դեպի Ռուսաստանի կամ Լվով, Ուժգորոդ, Իվանո։ Նաև Մարիուպոլից մարդասիրական միջանցք կբացվի երկու երթուղիներով դեպի Ռուսաստանի տարածք և Զապորոժիե։
20:37 05/03/2022  |  Միջազգային լրահոսՄարիուպոլի և Վոլնոխովի մարդասիրական միջացնքներով ոչ մի խաղաղ բնակիչ այդպես էլ չի կարողացել դուրս գալ. ՌԴ ՊՆ
16:02 05/03/2022  |  Միջազգային լրահոսՍպանվել է Ռուսաստանի հետ բանակցությունների առաջին փուլում Ուկրաինայի պատվիրակ Դենիս Կիրեևը.նա կասկածվում էր դավաճանության մեջ.«Обозреватель»

Российская сторона объявляет "режим тишины" и готова обеспечить гумкоридоры на Украине с 10:00 8 марта 03/08/2022   10:25  |  Международные новости
Российская сторона объявляет "режим тишины" и готова обеспечить гуманитарные коридоры на Украине с 10:00 мск 8 марта. Об этом, как передает ТАСС, сообщили в Межведомственном координационном штабе РФ по гуманитарному реагированию на Украине, созданном на базе Национального центра управления обороной РФ.
"С 10:00 (мск) 8 марта 2022 года Российская Федерация объявляет режим тишины и готова обеспечить гуманитарные коридоры: из г. Киева и прилегающих населенных пунктов в Российскую Федерацию через территорию Республики Беларусь в Гомель <...> по согласованию с украинской стороной", - говорится в заявлении.
Также гуманитарные коридоры будут открыты из Чернигова через территорию Белоруссии, из города Сумы по двум маршрутам в Полтаву и на территорию России, из Харькова на территорию России или во Львов, Ужгород, Ивано-Франковск. Также гуманитарный коридор будет открыт из Мариуполя по двум маршрутам на территорию России и в Запорожье.