ԱԺ նախագահը ողջունում է ՌԴ նախագահի՝ Դոնեցկի և Լուգանսկի ժողովրդական հանրապետությունների անկախության ճանաչման մասին որոշումը 02/22/2022   12:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը ողջունում է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի՝ Դոնեցկի և Լուգանսկի Ժողովրդական հանրապետությունների անկախության ճանաչման մասին որոշումը։  Այս մասին հաղորդում է ԱԺ մամուլի ծառայությունը:
«Կարծում ենք նման ճանաչումը հիմք կհանդիսանա արտաքին սպառնալիքներից ԴԺՀ և ԼԺՀ բնակիչների պաշտպանության և անվտանգության երաշխիքների ապահովմանը և միջազգային խաղաղության և տարածաշրջանային կայունության ամրապնդմանը։
Շնորհավորում ենք Դոնբասի ժողովրդին՝ զույգ հանրապետությունների ինքնորոշման իրավական-քաղաքական ճանաչման առիթով»,- ասված է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ։
Ի դեպ, աղբյուրը հետգրությամբ տեղեկացնում է նաև, որ այս պահին ԱՀ ԱԺ նախագահի աշխատասենյակում ԱԺ խմբակցությունների ղեկավարների մասնակցությամբ ընթանում է խորհրդակցություն, որի արդյունքների մասին կտեղեկացնեն ավելի։

Спикер парламента Арцаха приветствовал решение Путина о признании независимости ДНР и ЛНР 02/22/2022   13:05  |  Лента новостей
Председатель Национального Собрания Республики Арцах Артур Товмасян поприветствовал решение президента РФ Владимира Путина о признании независимости Донецкой и Луганской народных республик.
"Полагаем, подобное признание станет основой для обеспечения гарантий защиты и безопасности жителей ДНР и ЛНР от внешних угроз, а также укрепления международного мира и региональной стабильности. Поздравляем народ Донбасса с политико-правовым признанием двух республик", - говорится в заявлении, опубликованном на сайте парламента Арцаха.
В настоящее время в кабинете председателя НС Республики Арцах проходит совещание с участием руководителей фракций, о результатах которого сообщат позже.