Պատերազմի ժամանակ բունկեր եմ գործուղվել, որպեսզի Արցախի նախագահին զեկուցեմ` ինչ է կատարվում, որևէ կարգադրություն չեմ տվել. Սամվել Բաբայան 02/21/2022   14:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Չկա որևէ մեկը, որն ուզեցել է պատերազմի ժամանակ մի ծառայություն մատուցի, իրեն արգելել են։ 44-օրյա պատերազմի հարցով հանձնաժողովի աշխատանքների ժամանակ կհամոզվեք, որ ես ճիշտ էի: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Արցախի ՊԲ նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանը:
Նա հայտնեց, որ քննիչ հանձնաժողովի աշխատանքներին մասնակցում է որպես արտախորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչ։
«Արտախորհրդարանական ուժերը որոշել են, որ 11 ուժերից երեք ուժի ընտրեն, ուղարկեն այս հանձնաժողով».-ասաց նա:
Սամվել Բաբայանը նաև վստահեցրեց, որ 44-օրյա պատերազմի ժամանակ ինքը որևէ կարգադրություն չի տվել.
«Ես նամակով դիմել եմ Արցախի պաշտպանության բանակին, իրենք էլ ինձ գրավոր պատասխանել են՝ դուք իրավունք չունեք զբաղվել մեզանով, անգամ հարցնեք բանակի մասին։ Ես բունկերում եղել եմ որպես Արցախի նախագահի խորհրդական, նախագահի կողմից գործուղվել եմ, որ զեկուցեմ` ինչ է կատարվում։ Ոչ խառնվել եմ, ոչ կարգադրություն եմ արել, ոչ էլ խոսել եմ»,-ասաց նա:
15:05 20/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱզատ և անկախ Արցախն այլընտրանք չունի. Սամվել Բաբայան
09:59 27/01/2022  |  ՄամուլԲաբայանի շուրջ ինտրիգները շարունակվում են․ «Փաստ»
09:59 26/01/2022  |  Մամուլ«Խաղաղության դարաշրջան». ես այդ բառը չեմ ընդունում». Սամվել Բաբայան. «Իրավունք»
12:42 09/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկական պետականության և հայ ժողովրդի հետագա գոյությունն այսօր կախված է երեք խնդիրներից. Բաբայան
13:21 03/12/2021  |  Մեկնաբանություն44- օրյա պատերազմի վերաբերյալ փաստաթղթերը կեղծելու մասին Սամվել Բաբայանի հայտարարությունները դատախազությունն ուսումնասիրում է
09:47 03/12/2021  |  ՄամուլՊՆ-ն 44 օրյա պատերազմի հրամանները կեղծելու-խմբագրելու խումբ է ձեւավորվել. «Հրապարակ»
10:15 10/11/2021  |  ՄամուլՍամվել Բաբայանը Տիգրան Ավինյանին խոսք էր տվել. «Հրապարակ»
21:38 06/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ազատական» կուսակցությունը Մեղրի համայնքի ավագանու ընտրությունների արդյունքում որևէ քաղաքական ուժի հետ համագործակցության հուշագիր չի ստորագրել.հայտարարություն

Самвел Бабаян заявил, что не давал каких-либо распоряжений во время 44-дневной войны в Арцахе 02/21/2022   14:44  |  Лента новостей
“Не было ни одного человека, который в ходе войны изъявил бы желание оказать услугу, а ему запретили бы. В ходе работы следственной комиссии по изучению обстоятельств 44-дневной войны вы убедитесь в том, что я был прав”, - заявил бывший командующий Армией обороны Арцаха Самвел Бабаян в беседе с журналистами в понедельник. По его словам,
Он добавил, что участвует в работе следственной комиссии в качестве представителя внепарламентской силы.
“Внепарламентские силы решили отобрать представителей трех из 11 сил и направить в эту комиссию”, - сказал он.
Самвел Бабаян также заверил, что он не давал каких-либо распоряжений во время 44-дневной войны.
“Я обратился к Армии обороны Арцаха с письмом. А они мне письменно ответили: вы не имеете права заниматься нами, даже спрашивать об армии. Я был в  бункере в качестве советника президента Арцаха, был командирован им туда, чтобы докладывать о происходящем. Я не вмешивался, не давал распоряжений и не говорил”, - заявил он.