Ադրբեջանական ստորաբաժանումներն անկանոն կրակել են ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ. Արցախի ՊԲ 02/21/2022   15:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, համաձայն որի, ՊԲ ստորաբաժանումները փետրվարի 20-ին և 21-ին կրակ են բացել Շոշ և Թաղավարդ գյուղերի հարակից տարածքում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ: Արցախի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրության մեջ շարադրված փաստերն ամբողջովին կեղծ են:
«Հրադադարը նշված հատվածում իրականում խախտել են ադրբեջանական ստորաբաժանումները՝ անկանոն կրակ բացելով ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ: Հրադադարի խախտման հետևանքով տուժածներ և նյութական վնասներ չկան:
Ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի խախտման փաստի մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը»,- նշված է Արցախի ՊՆ հայտարարության մեջ։
10:50 12/09/2021  |  ՄեկնաբանությունԱնհրաժեշտ է հասկանալ, թե ինչո՞ւ զբաղեցրած պաշտոնից հեռացավ Միքայել Արզումանյանը. Աբրահամյան
18:45 13/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ժողովուրդը ունեցել և ունենալու է իր սեփական զինված ուժերը.Արցախի նախագահի խոսնակ

Азербайджанские подразделения открыли беспорядочный огонь по позициям Армии обороны Арцаха - Минобороны 02/21/2022   15:24  |  Лента новостей
Министерство обороны Азербайджана распространило заявление, согласно которому подразделения АО Арцаха 20 и 21 февраля открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным вблизи сел Шош и Тагавард.  Как сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха, факты, изложенные в заявлении Минобороны Азербайджана, являются абсолютной ложью.
“Режим прекращения огня на указанном участке в действительности нарушили азербайджанские подразделения, открыв беспорядочный огонь по позициям Армии обороны. Пострадавших и материального ущерба из-за нарушения режима прекращения огня нет”, - говорится в заявлении.
В Минобороны Арцаха сообщили, что командование российского миротворческого контингента проинформировано о факте нарушения режима прекращения огня азербайджанскими подразделениями.