Դատավոր Բորիս Բախշիյանի կալանավորման հարցը կքննվի վաղը ժամը 18:00-ին 02/02/2022   15:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դատավոր Բորիս Բախշիյանի կալանավորման միջնորդության քննությունը տեղի կունենա վաղը ժամը 18:00-ին։ Այս մասին հայտնում է փաստաբան Երեմ Սարգսյանը։
«Փաստինֆո»-ին հայտնի է դարձել, որ ԱԱԾ-ն փորձում է Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Բորիս Բախշիյանին մեղադրել Մանվել Փարամազյանի դեմ ցուցմունք տված Փաշինյանի աջակցին ապօրինի կալանավորելու մեջ, թեև Փաշինյանի աջակիցն ինքն էր դրսևորել ոչ պատշաճ վարքագիծ՝ չներկայանալով դատական նիստերին։ Քրեական գործը հարուցվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 348-րդ հոդվածի 3-րդ մասով՝ անձին ապօրինի կալանավորելու հատկանիշներով, որն առաջացրել է ծանր հետևանք։ Վարույթն իրականացնող մարմինը մեղադրանք է առաջադրել դատավորին և նրա նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին միջնորդություն ներկայացրել դատարան, որը մակագրվել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Դավիթ Արղամանյանին։
14:51 02/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԴատավոր Բորիս Բախշիյանի լիազորությունները կասեցվել են
14:41 02/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԴատավորները պահանջում են դատավորների արտահերթ ընդհանուր ժողով հրավիրել. Ստորագրահավաք են սկսել
11:01 02/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎտանգված է դատական իշխանության անկախությունը. Դատավորների միության խորհրդի հայտարարությունը

Суд сегодня рассмотрит ходатайство об аресте судьи Бориса Бахшияна 02/02/2022   15:34  |  Лента новостей
Суд рассмотрит ходатайство об аресте судьи Бориса Бахшияна сегодня, заседание начнется в 18:00. Об этом сообщил адвокат Ерем Саркисян.
Как стало известно “ФактИнфо”, СНБ пытается обвинить судью суда общей юрисдикции Сюникской области в незаконном аресте сторонника Пашиняна, давшего показания против главы общины Каджаран Манвела Парамазяна, хотя сторонник Пашиняна сам повел себя ненадлежащим образом, не явившись на судебные заседания. Уголовное дело возбуждено по части 3 статьи 348 УК РА(незаконные задержание или заключение под стражу, повлекшие по неосторожности тяжкие последствия). Орган, осуществляющий производство, предъявил обвинение судье и подал в суд ходатайство об избрании в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу. Ходатайство поступило на рассмотрение к судье суда общей юрисдикции Еревана Давиду Аргаманяну.