Տարածաշրջանում խաղաղության երբեմնի երաշխավոր, Արցախի անվտանգության երաշխավոր բանակն այսօր ինքն ունի պաշտպանության կարիք.Ռոբերտ Քոչարյանը ուղերձ է հղել Բանակի օրվա առթիվ 01/28/2022   11:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ Զինված ուժերի կազմավորման 30-րդ տարեդարձի առթիվ․
Շնորհավորում եմ Հայոց բանակի օրվա առթիվ։ Այս օրը նշում ենք բանակի համար ամենածանր պայմաններում։ Դժվար չէ հասկանալ այն մարդկանց ապրումները, որոնք ներդրում են ունեցել արցախյան առաջին պատերազմի ժամանակ ստեղծված եւ քայլ առ քայլ կայացած մեր բանակի ճակատագրի մեջ։
Տարածաշրջանում խաղաղության երբեմնի երաշխավոր, Արցախի անվտանգության երաշխավոր բանակն այսօր ինքն ունի պաշտպանության կարիք։ Լիահույս եմ, որ բանակը, ի վերջո, դարձյալ կուղղի մեջքը և կդառնա մեր ժողովրդի անվտանգության լիարժեք երաշխավորը»,-ասվում է ուղերձում:
15:52 26/01/2022  |  ՔաղաքականՌոբերտ Քոչարյանը չի առաջադրվի նախագահի պաշտոնում. Ագնեսա Խամոյան
22:22 21/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն
22:22 20/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ իշխանության ու Ալիևի միջև, ի թիվս շատ այլ ընդհանրությունների, կա մեկ շատ կարևորը․ Վարդանյան
18:52 11/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյանը ցավակցություն է հայտնել Ռազմիկ Դավոյանի մահվան կապակցությամբ

Роберт Кочарян: я полон уверенности, что армия распрямит спину и станет гарантом безопасности народа 01/28/2022   11:45  |  Лента новостей
Второй президент Армении Роберт Кочарян 28 января направил послание по случаю Дня формирования Вооруженных сил РА.
В послании, текст которого приводит офис второго президента РА, говорится:
Поздравляю с днём Армянской армии. Этот день мы отмечаем в самых тяжёлых для армии условиях. Не трудно понять переживания людей, которые имели вклад в судьбу нашей армии, созданной во время первой Арцахской войны и состоявшейся шаг за шагом.
Армия, которая когда-то была гарантом безопасности в регионе, гарантом безопасности Арцаха сама сегодня нуждается в защите.
Я полон уверенности, что армия, в конце концов, распрямит спину и станет полноценным гарантом безопасности нашего народа”.