ՊՆ-ն հաստատում է՝ համաճարակային վիճակով պայմանավորված՝ ԶՈՒ-երի 30-ամյակին նվիրված ընդունելությունը հետաձգվել է 01/27/2022   12:05  |  Կորոնավիրուս
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից հաստատում են՝ հունվարի 28-ին նախատեսված զինված ուժերի կազմավորման 30-ամյակին նվիրված ընդունելությունը, որը պետք է կայանար «Դվին» հյուրանոցային համալիրի մեծ սրահում, հետաձգվել է։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՊՆ-ից։
Հիշեցնենք, որ մամուլում տեղեկություններ են շրջանառվում առ այն, որ հունվարի 28-ին նախատեսված զինված ուժերի կազմավորման 30-ամյակին նվիրված ընդունելությունը հետաձգվել է, քանի որ ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետը, բանակի ղեկավար կազմում մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաների, ինչպես նաև հրավիրյալ որոշ անձանց մոտ կորոնավիրուս է հայտնաբերվել:
«Փաստինֆո»-ին ՊՆ-ից հաստատեցին, որ ընդունելությունը հետաձգվել է՝ պայմանավորված երկրում համաճարակային վիճակի կտրուկ սրմամբ։ Բացի այդ՝ հրավիրյալներից շատերի մոտ հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային վարակ։
11:22 27/01/2022  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսի վարակման 2556 նոր դեպք, 3 մարդ մահացել է

В МО Армении подтвердили информацию о переносе приема по случаю 30-летия формирования ВС из-за эпидситуации в стране 01/27/2022   12:12  |  Лента новостей
Министерство обороны Армении подтверждает информацию о переносе запланированного на 28-ое января приема по случаю формирования Вооруженных сил РА, который должен был состояться в большом зале гостиничного комплекса "Двин". Информацию “ФактИнфо” подтвердили в Минобороны РА.
Напомним, ранее в прессе появилась информация о том, что прием по случаю 30-летия формирования Вооруженных сил Армении отложен из-за того, что у начальника Генштаба, ряда высокопоставленных чиновников в  руководящем составе армии, а также у некоторых приглашенных выявили коронавирус.В Армении перенесли прием по случаю 30-летия формирования ВС: известна причинаКак сообщили “ФактИнфо” в Минобороны, прием отложен ввиду резкого обострения эпидемиологической ситуации в стране. Кроме того, у многих приглашенных был выявлен коронавирус.