Բերձորի բնակիչը մոլորվելու հետևանքով հայտնվել է Ադրբեջանի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում.Արցախի ԱԱԾ 01/14/2022   16:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր ժամը 15։30-ին Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությանը հաղորդվել էր Բերձոր քաղաքի 1953թ. ծնված բնակիչ Անդրանիկ Հրանտի Ալեքսանյանի անհայտ կորելու մասին: Ահազանգի հիման վրա ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ ԱՀ հիշյալ քաղաքացին ժամը 15։00-ի սահմաններում Բերձոր քաղաքի մոտակայքում մոլորվելու հետևանքով հայտնվել է Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում և վերջիններիս կողմից վերցվել արգելանքի:Այս մասին հայտնում է Արցախի ԱԱԾ-ն:
Դեպքի մասին անմիջապես հաղորդվել է ռուս խաղաղապահներին, ովքեր պարզել ու հավաստիացել են մեր քաղաքացու անվտանգության հարցում: Այս պահին բանակցություններ են ընթանում ԱՀ քաղաքացուն հայկական կողմին վերադարձնելու ուղղությամբ:
17:56 11/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԸնտրությունների ժամանակ լավ էին խնդրում, որ գնանք, ընտրենք, իսկ հիմա՞. Գերեվարվածի ծնող
16:25 11/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԽորտակեցին մեր տղաների ընտանիքները, գերու պիտակը կպցրեցին նրանց. Գերեվարվածի մայր
15:51 11/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՇիրակցի գերիների հարազատները կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա են իրականացնում
15:48 08/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԳերությունից հայրենադարձվելուց հետո կալանավորված Սերժիկ Ամիրխանյանին կալանավորելու որոշման դեմ բողոքը դեռևս չի քննվել. Դատախազը ժամանակ չի ունեցել նիստին ներկայանալու
14:37 05/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե գերությունից վերադարձած ու կալանավորված զինծառայողներին բժշկական օգնության կարիք լինի, դա կտրամադրվի. նախարար
14:10 05/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչո՞ւ Բաքվից վերադարձած 10 գերիներից 5-ին ձերբակալեցին, իսկ մյուս 5-ին՝ ոչ. Լրագրողը՝ նախարարին

Житель Бердзора заблудился и оказался на подконтрольной азербайджанским ВС территории – СНБ Арцаха 01/14/2022   17:02  |  Лента новостей
Служба национальной безопасности Республики Арцах предпринимает меры по возвращению жителя Арцаха, который заблудился и оказался на территории, подконтрольной азербайджанским ВС.
Как сообщает пресс-служба СНБ Арцаха, сегодня в 15:30 в СНБ Республики Арцах поступила информация о пропаже жителя села Бердзора Андраника Грантовича Алексаняна(1953 года рождения). В результате предпринятых на основании поступившего сигнала мер выяснилось, что примерно в 15:00  упомянутый гражданин, заблудившись близ города Бердзор, оказался на территории, находящейся под контролем ВС Азербайджана, и был ими задержан.
Об инциденте сразу же были проинформированы российские миротворцы, которые выяснили и заверили в безопасности нашего гражданина. В настоящее время ведутся переговоры о возвращении жителя Республики Арцах армянской стороне.