Երեկ հայրենիք վերադարձած գերիներից մեկը ձերբակալվել է 12/30/2021   14:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ երեկ ադրբեջանական գերությունից հայրենադարձված հինգ զինծառայողներից մեկը ձերբակալվել է՝ ՔԿ-ում քննվող քրեական գործի շրջանակներում։ «Փաստինֆո»-ն կապ հաստատեց ՔԿ-ի հետ, որտեղից հաստատեցին տեղեկությունը՝ նշելով, որ Ա. Խ.-ն ձերբակալվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 365-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով (Մարտական հերթապահություն կամ մարտական ծառայություն կրելու կանոնները խախտելը, որն առաջացրել է ծանր հետևանք)։
Երեկ հայրենիք վերադարձած մյուս չորս զինծառայողները հարցաքննվել են քրեական գործի շրջանակներում։
Հիշեցնենք, որ երեկ Հունգարիայի միջնորդությամբ ադրբեջանական գերությունից հայրենադարձվել է ևս 5 հայ զինծառայող, որոնք գերեվարվել էին նոյեմբերի 16-ին՝ ՀՀ ինքնիշխան տարածքից։
18:00 29/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական գերությունից ևս 5 զինծառայող է հայրենադարձվում
17:13 29/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱսկերանում մոլորված արցախցին վերադարձվել է
16:02 29/12/2021  |  ՄեկնաբանությունՔԿ-ն պահանջում է երկարացնել գերությունից վերադարձած Ռոբերտ Նալբանդյանի կալանքը.նա ունի երեք անչափահաս երեխա, գերության մեջ կողոսկրերի կոտրվածք է ստացել

Задержан один из 5 армянских военных, вернувшихся вчера из азербайджанского плена 12/30/2021   15:00  |  Лента новостей
По сведения "ФактИнфо", один из пяти военнослужащих, вернувшихся из азербайджанского плена, был задержан вчера в рамках уголовного дела, расследуемого в Следственном комитете(СК).
ИА “ФактИнфо” обратилось за уточнениями в СК, где подтвердили информацию, отметив, что А. Х. был задержан по ч. 3 ст. 365 УК РА (нарушение правил несения боевого дежурства или боевой службы).
Остальные четверо военнослужащих, вернувшихся вчера на родину, были допрошены в рамках уголовного дела.
Напомним, накануне при посредничестве Венгрии из азербайджанского плена были возвращены 5 военнослужащих, взятых в плен 16 ноября с суверенной территории Республики Армения.