Հայկ Մարությանը և ավագանու ևս 3 անդամ լիազորությունները դադարեցնելու դիմում են ներկայացրել 12/28/2021   11:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մեկնարկեց Երևանի ավագանու արտահերթ նիստը։ Այն վարում է նորընտիր քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը։
Քաղաքապետը նիստի սկզբում հայտարարեց, որ ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամներ Հայկ Մարությանը, Պավել Մազմանյանը, Լիլիթ Պիպոյանը, Ռուբեն Հայրապետյանը դիմումներ են ներկայացրել ավագանու անդամի լիազորությունները դադարեցնելու մասին։
«Համաձայն՝ Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավարի գրության՝ խմբակցության անդամ Վահե Գևորգյանը դիմում է ներկայացրել խմբակցության կազմից դուրս գալու մասին։ Նա շարունակում է ավագանու անդամի իր լիազորությունները և համապատասխան հանձնաժողովում աշխատանքները»,-նշեց Հրաչյա Սարգսյանը։
Քաղաքապետը նաև հայտնեց, որ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Գրիգոր Երիցյանի մանդատը տրվել է Միսակ Սարգսյանին։
23:51 24/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՈրևէ մեկը չի կարող քաղաքապետ լինել առանց ավագանու մեծամասնության. Փաշինյան
23:23 24/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրբ հաջորդ անգամ լսեք, թե Նիկոլը «միայն մեկ օրով է մտածում», այս մասին հիշեք․ Վրթանեսյան
19:45 24/12/2021  |  ՔաղաքականՄերժված Փաշինյանը. ՀՀԿ-ի ռեստարտը, Մարությանից՝ Զելենսկի. հունվարից բոլորը կակտիվանան. Քոչարյան
18:04 24/12/2021  |  ՎերլուծություններԱյս իշխանության համար մասնագետները գլխացավանք են․ իրենք մասնագետներից են փախչում, մասնագետներն՝ իրենցից
20:59 23/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկ Մարությանը հրաժեշտ է տվել քաղաքապետարանի աշխատակազմին
20:00 23/12/2021  |  ՔաղաքականՄարությանից կեղծ օպոզիցիա են ստեղծում. Արևմուտքը նրանից փորձում է ստանալ երկրորդ Փաշինյան.Վահե Հակոբյան
10:19 23/12/2021  |  ՄամուլՄիանշանակ մնալու ենք Հայաստանում. Մենք շատ ամուր ընտանիք ենք եւ ամեն ինչի պատրաստ ենք. Իվա Մարության. «Հրապարակ»
22:05 22/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկ Մարությանը կոպտորեն խախտել էր մեր տեղեկություն ստանալու իրավունքը․ Շուշան Դոյդոյան
21:21 22/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿարգին Հայկոն Երևանի պատմության մեջ ամենավատ քաղաքապետերից մեկն է, ու ինձ հակառակում համոզել որևէ մեկը չի կարող․ Արա Վարդանյան

Экс-мэр Еревана Айк Марутян и еще трое членов горсовета отказались от мандатов 12/28/2021   12:38  |  Лента новостей
Бывший мэр Еревана Айк Марутян сложил мандат Совета старейшин. Об этом заявил на заседании новый мэр Грачья Саркисян на сегодняшнем заседании Совета старейшин.
Заявления о прекращении полномочий члена Совета старейшин подали также члены фракции "Мой шаг" - Павел Мазманян, Лилит Пипоян, Рубен Айрапетян.
В свою очередь другой представитель фракции - Ваге Геворкян - представил заявление о выходе из фракции. Он продолжит деятельность в качестве независимого члена Совета старейшин.
Мэр также сообщил, что мандат Григора Ерицяна достался Мисаку Саркисяну.
15:07 29/10/2018  |  Лента новостейНесколько членов Совета старейшин Еревана от блока “Мой шаг” отказались от своих мандатов
18:08 24/05/2018  |  Избирательное правоЦИК предоставила трем новым членам фракции "Елк" мандаты в Совете старейшин Еревана
12:36 24/05/2018  |  Лента новостейМэр Еревана направил в ЦИК протокол о лишении Алена Симоняна мандата члена Совета старейшин
16:02 19/03/2018  |  Лента новостейСовет старейшин Еревана отклонил предложение о переименовании улицы Вазгена Саргсяна в улицу Вудро Вильсона
12:32 12/02/2013  |  Лента новостейЖителей столицы ждет новое электоральное событие. В мае стартуют выборы в Совет старейшин г. Еревана