Լուկաշենկոն ճանաչվել է տարվա կոռուպցիոներ 12/28/2021   13:16  |  Միջազգային լրահոս
Կազմակերպված հանցագործությունների և կոռուպցիայի հետազոտական կենտրոնը Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին ճանաչել է տարվա կոռուպցիոներ։ Այս մասին հայտնում է տեղեկատվությունը հրապարակվել է կենտրոնի կայքէջում։
Կենտրոնի ներկայացուցիչները պարզաբանել են, որ «Եվրոպայի վերջին բռնապետ»-ին տրվում է «կազմակերպված հանցավորության ու կոռուպցիայի հետ կապ ունենալու» կոչումը։ Ժյուրիի անդամները կազմված են են եղել 6 լրագրողից և կոռուպցիայի ոլորտի փորձագետներից։ Կենտրոնից հայտնում են, որ Լուկաշենկոն ռեկորդային 1166 հավակնորդներից առաջինն է եղել։
14:28 24/12/2021  |  Միջազգային լրահոսԼեհ փաստաբանը ցեղասպանության մեղադրանք է ներկայացրել Լուկաշենկոյի դեմ
20:47 17/04/2021  |  Միջազգային լրահոսԼուկաշենկոն հայտարարել է իր եւ իր երեխաների դեմ նախապատրաստվող մահափորձի մասին
20:59 15/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Կարճ ժամանակ անց կպարզվեր, որ Մինսկը ադրբեջանական հինավուրց քաղաք է, իսկ բելառուս ժողովուրդ չի էլ եղել». Սերժ Սարգսյան
23:31 23/09/2020  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ը հրաժարվել է Լուկաշենկոյին օրինական ընտրված նախագահ համարել

Александра Лукашенко назвали коррупционером года 12/28/2021   13:40  |  Международные новости
Центр исследования коррупции и организованной преступности (OCCRP) назвал президента Белоруссии Александра Лукашенко «Коррупционером года — 2021», передает Lenta.ru со ссылкой на сообщение на сайте ведомства.
Представители центра уточнили, что «последний диктатор Европы» удостоился признания «за потворство организованной преступности и коррупции». Итоги подводили жюри в составе шести журналистов и экспертов в области противодействия коррупции. Лукашенко — первый из рекордных 1166 претендентов, заявили в центре.
«В плане коррупции это был выдающийся год, но Лукашенко всех превзошел», — рассказал координатор жюри, сооснователь OCCRP Дрю Салливан.
14:04 19/06/2020  |  Международные новостиЛукашенко заявил о срыве масштабного плана дестабилизации Беларуси