Իշխող ուժը Լուսավոր կոչվող ապաքաղաքական խմբակի հետ փորձում է գողանալ վանաձորցու քվեն.Վահե Դոխոյան 12/24/2021   12:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր պարզվեց, որ իշխող ուժը Լուսավոր Հայաստանի գարշելի աջակցությամբ վարչական դատարանից ստացել է հայցի ապահովման միջոցի վերաբերյալ որոշում, որի համաձայն ավագանու նիստը այսօր չի կարող կայանալ: Այս մասին ֆեյսբուքի էջում գրել է Վանաձորի ավագանու «Հայրենիք» խմբակցության ղեկավար Վահե Դոխոյանը։
«Դատարանի ապօրինությունների մասին ավելի ուշ կխոսեմ:
Փաստում ենք, որ իշխող ուժը Լուսավոր կոչվող ապաքաղաքական խմբակի հետ փորձում է գողանալ վանաձորցու քվեն:
Թույլ չենք տալու: Մեր համար կա մեկ բացարձակ արժեք` դա վանաձորցին է, վանաձորցու կամքն է, որը դառնալու է իրականություն անկախ տեղի ունեցող ամենաթողության և հակաժողովրդավարական գործընթացներից:
Հետ քայլ չի՛ լինելու»,-գրել է նա:
20:11 06/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՅԴ-ն պատրաստ է համագործակցել «Հայրենիք» կուսակցության հետ. Իշխան Սաղաթելյան
19:03 16/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳործող վարչախումբը`Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ՝ Հայաստանի և Արցախի հանրապետությունները կանգնեցրել է գոյութենական վտանգի առաջ. «Հայրենիք» կուսակցություն
17:08 30/10/2021  |  ՄեկնաբանությունՎանաձորցին, Գուգարքցին, Շահումյանցին և Դարպասցին ունեն երազանք՝ ապրել իրենց հարազատ բնակավայրում, ապրել ավելի բարեկարգ, անվտանգ. Դոխոյան
09:53 14/10/2021  |  ՄամուլԻնչո՞ւ է կարևոր ընդդիմության հաղթանակը. «Հայրենիքի» իրական շանսը. «Փաստ»
12:35 24/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայրենիք»-ը Դիլիջանում ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցում է «Դիլիջան՝ Իմ Հայրենիք» կարգախոսով
14:09 11/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայրենիք» կուսակցությունը կմասնակցի Դիլիջան համայնքում նախատեսվող ՏԻՄ ընտրություններին. Հակոբյան
11:48 07/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայրենիք» կուսակցության կազմում ստեղծվել է Արցախի հարցերով հանձնաժողով
14:30 06/08/2021  |  Մեկնաբանություն«Հայրենիք» կուսակցությունը Վանաձորում կայանալիք ընտրությունների մասնակցության մասին որոշում դեռևս չի կայացրել. Դոխոյան
16:26 02/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայրենիք» կուսակցությունը քննարկվել է ներքաղաքական օրակարգին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ

Правящая сила вместе с “просвещенными” пытается украсть голос ванадзорца – Ваге Дохоян 12/24/2021   12:38  |  Лента новостей
Сегодня выяснилось, что правящая сила при отвратительной поддержке “Просвещенной Армении” получила от Административного суда решение о применении меры по обеспечению иска, согласно которому заседание горсовета Ванадзора сегодня не может состояться. Об этом заявил глава фракции “Отечество” в Совете старейшин Ванадзора Ваге Дохоян.
“К беззакониям суда я вернусь позже. Следует констатировать, что правящая сила вместе с аполитичной группой под название “Просвещенная” пытается украсть голос ванадзорца. Мы этого не допустим! Для нас есть одна абсолютная ценность – это ванадзорец, воля ванадзорца, которая будет реализована независимо от имеющих место вседозволенности и антидемократичных процессов. Назад пути нет”, - сказал он.