Վարչապետը ներկա է գտնվել Վաղարշապատի Մ. Գորկու անվան թիվ 5 ավագ դպրոցի վերաբացման արարողությանը 12/13/2021   14:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել Վաղարշապատի Մ. Գորկու անվան թիվ 5 ավագ դպրոցի վերաբացման արարողությանը: Միջոցառմանը ներկա են եղել նաև Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանը, Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Արմեն Ղուլարյանը, Արմավիրի մարզպետ Էդվարդ Հովհաննիսյանը և այլ պաշտոնատար անձինք:
Վարչապետը շրջայց է կատարել դպրոցով՝ ծանոթացել հիմնանորոգման արդյունքում իրականացված աշխատանքներին:
Դպրոցի հիմնանորոգումն իրականացվել է Համաշխարհային բանկի համաֆինանսավորմամբ, «Կրթական ծրագրերի կենտրոն» ԾԻԳ-ի ‹‹Կրթության բարելավում›› վարկային ծրագրի շրջանակում: Դպրոցն այս ծրագրի շրջանակում  2-րդ փուլով հիմնանորոգվող 8 ավագ դպրոցներից մեկն է:
Ուսումնական հաստատության 3 մասնաշենքերն ամբողջովին հիմնանորոգվել են: Դասասենյակները, լաբորատորիաները, հանդիսությունների սրահը և մարզադահլիճը համալրվել են նոր գույքով և տեխնիկական միջոցներով:
Կատարվել են դպրոցի հարակից տարածքների բարեկարգման աշխատանքներ: Հիմնանորոգման նախագծերը մշակելիս պահպանվել են ներառական կրթության կազմակերպման բոլոր պահանջները:
10:28 11/12/2021  |  ՄեկնաբանությունՆերքին «հայրենասերները» չեն հանդարտվում, որովհետեւ նրանց արտաքին գործընկերները առաքելությունը ավարտված չեն համարում. Փաշինյան
10:14 11/12/2021  |  ՄամուլԹորոսյանն ինքնաառաջադրվել էր փոխվարչապետի պաշտոնի համար․ ինչ է ասել Փաշինյանը. «Ժողովուրդ»
23:09 10/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօր Արցախի անկախության հանրաքվեի 30-րդ տարեդարձն է․ կապիտուլյանտ իշխանությունը լուռ է․ Շարմազանով
20:38 10/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿապիտուլյանտը ծպուտ անգամ, բառաչ չի հանել առ այն, որ ավտորիտար Ադրբեջանն ու Թուրքիան հարձակվել են մեզ վրա. Աշոտյան

Пашинян в Вагаршапате присутствовал на церемонии открытия после ремонта средней школы № 5 имени М.Горького 12/13/2021   15:17  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в Вагаршапате присутствовал на церемонии открытия после ремонта средней школы № 5 имени М.Горького. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства.
На церемонии также присутствовали руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян, министр образования, науки, культуры и спорта Ваграм Думанян, председатель Комитета градостроительства Армен Гулярян, губернатор Армавира Эдвард Ованнисян и другие должностные лица.
Премьер-министр прошелся по территории школы, ознакомился с проведенными ремонтными работами.
Ремонт школы был софинансирован Всемирным банком в рамках кредитной программы “Улучшение образования” бюро по реализации программ “Центр образовательных программ”. Это одна из восьми средних школ, которые ремонтируются в рамках 2-го этапа отмеченной программы.
Три корпуса учебного заведения полностью отремонтированы. Учебные классы, лаборатории, актовый зал и спортзал оснащены новым инвентарем и техническими средствами.
Проведены также работы по благоустройству прилегающей к школе территории. При разработке проектов капитального ремонта были соблюдены все требования к организации инклюзивного образования.