ՀՔԾ պետի հետ գաղտնալսման գործով կա ցուցմունք տված մարդ, որը խոստովանել է. Իշխանությունը չկարողացավ քաղաքական կամք ցուցաբերել. Վանեցյան 11/25/2021   13:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Այս իշխանությունները չկարողացան քաղաքական կամք ցուցաբերել և այդ գործի մեղավորներին պատժել»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը՝ անդրադառնալով իր և ՀՔԾ նախկին պետ Սասուն Խաչատրյանի միջև տեղի ունեցած զրույցի ձայնագրությանը։
«Ոչ միայն ես, այլև ՀՀ Քննչական կոմիտեի նախկին նախագահ Հակ Գրիգորյանը հայտարարել էր, որ գաղտնակսման գործն ամբողջական բացահայտված է, ունեմ տված ստորագրություն՝ նախաքննության գաղտնիքը չբացահայտելու, բայց կարող եմ ասել՝ այս իշխանությունները չկարողացան քաղաքական կամք ցուցաբերել և այդ գործի մանրամասները հայտնել և մեղավորներին պատժել»։
Վանեցյանը հայտնեց միայն, որ գաղտնալսումը իրականացվել է ոչ ՀՀ տարածքում, իշխանությունները գիտեն այդ մասին։ Եղել է անձ, որ տվել է ցուցմունք, խոստովանություն և,  կարծում է, որ  դրանք և անգամ տեսաձայնագրությունները կարող են հետագայում հրապարակվել։
13:07 25/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ7-10 միլիոն դոլարանոց Pegasus ծրագրով ստացված տեղեկությունը չի հանրայնացվում, հետապնդելու համար է. Արթուր Վանեցյանի բջջայինում լրտեսական ծրագիրը հայտնաբերել են սեպտեմբերին
16:22 24/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանական ֆեյքերը հրահանգով հարձակվել են Արթուր Վանեցյանի վրա
14:44 24/11/2021  |  ՔաղաքականՍկանդալ. Հայաստանի իշխանությունները Pegasus լրտեսական ծրագրով փորձել են գաղտնալսել Արթուր Վանեցյանին
13:48 20/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍասուն Խաչատրյանը հանդիպել է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան ներկայացուցիչների հետ
15:23 03/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀակակոռուպցիոն կոմիտեն 2022թ-ին նախատեսում է քննել երկու հազար կոռուպցիոն բնույթի հանցագործություններ.Սասուն Խաչատրյան

"Власти не смогли проявить политическую волю и наказать виновных": Ванецян прокомментировал нашумевшее “дело о прослушке” 11/25/2021 14:20 | Лента новостей
Нынешние власти Армении не смогли проявить политическую волю и наказать виновников, заявил глава парламентской фракции "Честь имею", бывший директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян, коснувшись дела о прослушке его телефонных переговоров с тогдашним главой Специальной следственной службы Сасуном Хачатряном.
“Не только я, но и бывший председатель Следственного комитета Гайк Григорян заявили, что дело о прослушке полностью раскрыто. Я давал подписку о неразглашении тайны предварительного следствия, но могу сказать, что власти не смогли проявить политической воли, раскрыть подробности этого дела и наказать виновных”, - заявил Ванецян.
Ванецян лишь сообщил, что "прослушка" велась не с территории Армении, власти знают об этом. Был человек, который дал показания, сделал признание, и он полагает, что это и даже видеозаписи могут в будущем быть обнародованы.