Չկար միջազգային փաստաթուղթ, ըստ որի ադրբեջանցիները կարող էին հայտնվել Սյունիքում. այդ հատվածը գաղտագողի տրվել է ադրբեջանցիներին. Մանուկյան 09/13/2021   11:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Սև խորհրդանշականություն կա. Հայաստանի անկախության հանրաքվեից 30 տարի անց, երբ հոբելյան պետք է նշվեր, Հայաստանը շարունակում է բզկտվել»,- այս մասին խորհդարանում հայտարարեց «Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը։
Վերջինս ելույթում անդրադարձավ Սյունիքում տեղի ունեցող իրադրություններին, հատկապես այն փաստին, որ Գորիս-Կապան ճանապարհահատվածում ադրբեջանական անցակետում ստուգվում են իրանական պետհամարանիշներով բեռնատարները։
«Հայաստանը շարունակում է բզկտվել առանց որևէ դիմադրության, իշխանությունների կողմից առանց որևէ կտրուկ գործողությունների։ Երեկ, ինչ տեղի ունեցավ Սյունիքում, դրա նախորդ դեպքերը ևս, ունեին մեկ պատճառ՝ չկար որևէ միջազգային փաստաթուղթ, որի հիման վրա ադրբեջանական զորամիավորումները կարող էին հայտնվել այդ հատվածում, պարզապես այդ հատվածը գաղտագողի տրվել էր ադրբեջանցիներին»։
Հայաստանի իշխանության բարձրագույն ներկայացուցիչները այլևս սկսել են՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ օգտագործում են ադրբեջանական տերմիններ։
Գեղամ Մանուկյանը նկատեց, որ այսօր՝ սեպտեմբերի 13-ին հայ առաքելական եկեղեցու չորս տաղավար տոներից վերջինի մեռելոցի օրն է։ այս տարվա դեպքում այդ օրը մեծ խորհուրդ ուներ, բայց կառավարությունն այսօր ոչ աշխատանքային օր այդպես էլ չհռչակեց։
18:29 07/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ-ում տեղի ունեցած միջադեպի առթիվ քրեական գործ չի հարուցվի, ՀՔԾ-ն որոշել է խմբակային խուլիգանությունը ջրել ու գործ հարուցել՝ Գեղամ Մանուկյանի նկատմամբ կիրառված բռնության համար
13:35 03/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը Քոչարյանից կաշկանդված է, նա չդիմացավ ԱԺ-ում. Գեղամ Մանուկյան
13:37 25/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանի հրահանգով ձևավորվել են խմբեր, որ ամեն րոպե պատրաստ են ուղղակի փողոցային կռվի. Գեղամ Մանուկյան
18:01 24/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԹշնամին պատերազմ է սկսել, բայց երկրի ղեկավարն առավոտյան հասնում է ֆեյսբուքին ու բանաստեղծություն գրում, նման մարդուն կարելի՞ է վստահել երկիրը. Մանուկյանը՝ Փաշինյանին
16:58 24/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊատկերացրեք, որ ՊՊԾ-ն ենթարկվի միայն Փաշինյանին՝ որքան քթեր կջարդվեն.Մանուկյան
15:37 11/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓախչելուց կարող եք հարցնել ձեր շեֆին, որը տեսախցիկների առջև պատմում էր, թե մարտի 1-ին տանիքներով ինչպես է փախել.պատերազմից հետո բունկեր էիք ման գալիս, որ փախչեիք.Մանուկյանը՝ ՔՊ-ին
12:56 04/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊատերազմի քննիչ հանձնաժողովը կարող է լիարժեք գործել, եթե այն տրվի ընդդիմությանը. Սեյրան Օհանյան

Не было международного документа, согласно которому азербайджанцы могли оказаться в Сюнике: этот отрезок тайком был передан азербайджанцам - Манукян 09/13/2021   15:47  |  Лента новостей
Есть некая черная символика в том, что спустя 30 лет после референдума о независимости Армении, когда должен был отмечаться юбилей события, Армению продолжают разрывать в клочья, заявил в парламенте депутат от фракции "Армения" Гегам Манукян.
В своем выступлении он обратил внимание на события в Сюнике, в частности, на тот факт, что на азербайджанском пропускном пункте, расположенном на отрезке дороги Горис-Капан, досматриваются фуры с иранскими госномерами.
"Армению продолжают разрывать в клочья при полном отсутствии какого-либо сопротивления, каких-либо решительных действий со стороны властей. Единственная причина того, что произошло вчера в Сюнике, а также всех предыдущих событий, в том, что не было ни одного международного документа, на основании которого азербайджанские войсковые части могли оказаться на этом отрезке дороги. Просто этот участок тайком был передан азербайджанцам", - сказал он.
Отныне представители высшей власти Армении во главе с Николом Пашиняном стали использовать азербайджанскую терминологию.
Гегам Манукян заметил, что сегодня, 13 сентября, День поминовения усопших, последний из четырех праздников, отмечаемых Армянской Апостольской Церковью. Сегодня этот день заключает в себе особое таинство, но он так и не был объявлен правительством нерабочим днем.