ԱԺ փոխխոսնակը հրավիրվել է ՀՔԾ. «Ծրագրված խուլիգանություն՝ ընդդիմության նկատմամբ»,- պնդել է Իշխան Սաղաթելյանը 08/30/2021   16:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը հրավիրվել է ՀՔԾ՝ ԱԺ-ում օգոստոսի 25-ին տեղի ունեցած ծեծկռտուքի գործով բացատրություն տալու։
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում Իշխան Սաղաթելյանը հայտնեց, որ ՀՔԾ է ներկայացել օրերս, սակայն քննիչի հարցերին չի պատասխանել, հանդես է եկել քաղաքական հայտարարությամբ։ Մասնավորապես՝ ՀՔԾ-ում հայտարարել է, որ ԱԺ-ում տեղի ունեցածը քաղաքական մեծամասնության կողմից կազմակերպված, ծրագրավորված խուլիգանություն էր՝ ընդդիմությանը լռեցնելու համար։
Նշենք, որ ԱԺ-ում տեղի ունեցած միջադեպից հետո «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներից հայտնել էին, որ վնասվածքներ է ստացել նաև Իշխան Սաղաթելյանը, սակայն մեզ հետ զրույցում Սաղաթելյանը տեղեկացրեց, որ ՀՔԾ-ում հայտնել է, որ վնասվածքներ չի ստացել, դատաբժշկական փորձաքննություն ևս նշանակված չէ։
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 25-ին ԱԺ-ում միջադեպ էր տեղի ունեցել, որը վերածվել էր ծեծկռտուք-վիճաբանության։ Մասնավորապես, ԱԺ-ում «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վահե Հակոբյանի ելույթի ժամանակ քպական պատգամավորը նրան դիմել էր «արա»-ով, ինչին Վահե Հակոբյանը պատասխանել էր՝ «արա»-ն դու ես։ Այնուհետեւ նա ամբիոնի մոտից հեռացել էր պարզաբանման համար, ինչի ժամանակ էլ քպական պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը նրան հարվածել է ոտքով։ Այդ ընթացքում մոտեցել են նաև իշխանական մյուս պատգամավորները, որոնք հարվածներ են հասցրել Հակոբյանին, ապա ծեծկռտուք է սկսվել մյուս պատգամավորների միջև։
Վիճաբանության հետևանքով վնասվածքներ են ստացել «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Գեղամ Նազարյանը, Իշխան Սաղաթելյանը, Արթուր Ղազինյանը։
Մինչ այդ՝ նույն օրը միջադեպ է տեղի ունեցել նաև պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի ելույթի ժամանակ, երբ վերջինս հայտարարել էր, թե բոլոր այն ՊՆ նախարարները, որոնց պաշտոնավարման տարիներին մարդիկ փողով ազատվել են ծառայությունից, դավաճան են, ապա գեներալ-գնդապետ Սեյրան Օհանյանին դիմել «արա»-ով։ Անհարգալից վերաբերմունքի պատճառով Օհանյանը շիշ է նետել Սարգսյանի ուղղությամբ։
19:50 27/08/2021  |  ՄեկնաբանությունԱլիևի և Նիկոլի պայմանավորվածությունները մնալու են իբրև իրենց անձնական հարաբերությունների վերհուշ. հայ ժողովուրդը չի' հանդուրժել և չի' հանդուրժելու ևս մեկ կապիտուլյացիա. Իշխան Սաղաթելյան
14:03 26/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս պահին ՀՀ ինքնիշխան տարածքի մի հատվածի գլխավոր ճանապարհը գտնվում է ադրբեջանցիների վերահսկողության տակ, սրանք եկել՝ «Մարտի 1», «Մարտի 1». Սաղաթելյան
15:43 25/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ֊ում ծեծկռտուքի ընթացքում վնասվածք է ստացել նաև ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը
13:05 20/08/2021  |  ՔաղաքականՀայաստանը լրջագույն խնդիրներ ունի իր արտաքին հարաբերություններում. Իշխան Սաղաթելյան
17:19 19/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխան Սաղաթելյանը հանդիպեց Հայաստանում Չինաստանի դեսպանի հետ
20:57 16/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀարևան երկրի ղեկավարը իրեն թույլ է տվել մեր ժողովրդի արժանապատվությունը վիրավորող արտահայտություններ. ԱԺ փոխնախագահ
15:07 11/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանությունը պատրաստվում է նոր զիջումների գնալ. դա կներկայացնեն որպես տարածաշրջանում խաղաղություն հաստատելու փորձ.Իշխան Սաղաթելյան
14:48 11/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍահմանադրության հեգնանք իրենք են, որ հայտնվել են խորհրդարանում, ոչ ոք իրենց այդ ոճով խոսելու իրավունք չի տվել.Իշխան Սաղաթելյան
11:28 10/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ2-3 ամիս հետո չկանգնեք այս ամբիոնին ու ասեք, որ ժողովրդից ստացել եք խաղաղության մանդատ, և երկիրը տանեք նոր զիջումների. Սաղաթելյան
12:29 06/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՉէի ցանկանա, որ երկրի այս ճակատագրական փուլում, խորհրդարանը երեք օր ԱԺ փոխնախագահի օրակարգով քննարկում ունենար

Вице-спикера НС Армении вызвали в ССС: Ишхан Сагателян назвал недавний инцидент в парламенте спланированным хулиганством против оппозиции 08/30/2021   17:21  |  Лента новостей
Депутат от парламентской фракции “Армения”, вице-спикер Национального Собрания РА Ишхан Сагателян был приглашен в Специальную следственную службу для дачи объяснений по делу об инциденте, произошедшем в парламенте 25 августа.
Как заявил Ишхан Сагателян в беседе с “ФактИнфо”, он был в ССС на днях, однако не ответил на вопросы следователя, выступил с политическим заявлением. В частности, в ССС он заявил, что произошедшее в НС организованное, спланированное политическим большинством хулиганство с целью заставить замолчать оппозицию.
Отметим, что  после произошедшего 25 августа инцидента в парламенте депутаты от фракции “Армения” сообщили, что в ходе инцидента пострадал и Ишхан Сагателян, однако в беседе с агентством Сагателян проинформировал, что в ССС он заявил, не получал травм, судмедэкспертиза также не назначена.
Напомним, 25 августа в НС произошел инцидент, который вылился в драку. В частности,  в ходе выступления депутата от фракции “Армения” Ваге Акопяна депутат от правящей силы обратился к нему на “ара”(Эй – прим. ред.). В ответ на это Ваге Акопян отреагировал: “Ара – это ты”. После словесной перепалки покинул трибуну для разъяснений, в ходе которых депутат от “ГД” Ваагн Алексанян ударил его ногой. К месту происшествия подоспели и другие депутаты от правящей фракции, которые нанесли удары Акопяну, после чего началась драка между остальными парламентариями. В результате потасовки пострадали депутаты от фракции “Армения” Гегам Назарян, Ишхан Сагателян и Артур Казинян.
До этого происшествия, в тот же день, произошел инцидент во время выступления депутата Айка Саркисяна, который заявил, что все министры обороны, при которых имели место случаи освобождения от службы в армии, - предатели, после чего позволил в отношении генерал-полковника Сейрана Оганяна  обращение “ара”. В ответ на неуважительное отношение Оганян бросил в сторону Саркисяна пластиковую бутылку.