Արցախի ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանը հանդիպումներ է ունեցել Գորիսում 08/05/2021   11:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Օգոստոսի 4-ին Արցախի Հանրապետության Արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը Գորիս քաղաքում հանդիպել է Հայ բարեգարծական ընդհանուր միության և «Ronak Press» կազմակերպության նախաձեռնությամբ կազմակերպված դասընթացներին մասնակցող հայաստանյան, սփյուռքահայ և օտարերկրյա մի խումբ լրագրողների, երիտասարդական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների և վերլուծաբանների հետ։
Արծարծվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, Արցախի արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին և ներհայկական կապերին վերաբերող հարցեր։
Ջերմ և անմիջական մթնոլորտում նախարարը պատասխանել է ներկաների հարցերին, լսել նրանց տեսակետներն ու կարծիքները։
Նույն օրը ԱԳ նախարարը հանդիպում է ունեցել նաև Գորիսի պետական համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի և ուսանողների հետ, որի ընթացքում քննարկվել են արտաքին և ներքին քաղաքականությանն ու պետականաշինությանն առնչվող թեմաներ։
Երկուստեք կարևորվել է Արցախի և Սյունիքի դերն ու նշանակությունը հայոց պետականության համար և տարածաշրջանային աշխարհաքաղաքական գործընթացների մեջ։
13:32 16/07/2021  |  ՀարցազրույցՎտանգը շատ լուրջ է. Ադրբեջանի և Թուրքիայի նպատակը մեկն է՝ ոչնչացնել հայոց պետականությունը. Դավիթ Բաբայան
19:45 28/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախցիների նկատմամբ իրականացվում է հոգեբանական ու տեղեկատվական տեռոր. Բաբայան
19:16 15/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱնկարան Աղդամը հայտարարել է Ղարաբաղի երկրորդ մայրաքաղաք, Շուշին շուտով կդառնա թյուրքական աշխարհի մայրաքաղաք, Սա Բաքվի ու Անկարայի ճանապարհային քարտեզն է. Արցախի արտգործնախարար
21:24 11/06/2021  |  ՔաղաքականԱդրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հիմնական հիմքերից մեկը ժողովուրդների հաշտությունն է. Բաբայան
23:15 04/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում մզկիթ է կառուցվում եւ ուղղափառ եկեղեցի՝ խաղաղապահների համար. Բաբայան
22:44 26/05/2021  |  ՔաղաքականՀայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հարցը բարդ է առաջին հերթին Արցախի պատճառով. Բաբայան
08:36 21/05/2021  |  ՄամուլՈչ թե սահման, այլ շփման գիծ․ դա ճանաչե՛ք․ «Ժողովուրդ»
13:06 14/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեփանակերտի օդանավակայանի բացելու որոշում դեռ չկա. Բաբայան
18:10 05/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Բաբայանը նամակներ է հղել ՄԱԿ-ի Գլխավոր քարտուղարին և ՄԱԿ-ի մասնագիտացված մարմիններին

Глава МИД Арцаха провел встречи в Горисе 08/05/2021   11:11  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян 4 августа встретился в Горисе  с   группой журналистов, представителей молодежных организаций и аналитиков Армении, Диаспоры и зарубежных стран, принимавших участие в тренингах, организованных по инициативе Армянского общего благотворительного союза и организации Ronak Press. Об этом сообщает пресс-служба МИД Арцаха.
Были затронуты вопросы, связанные с урегулированием азербайджано-карабахского конфликта, внешней политикой Арцаха, региональными процессами и внутриармянскими связями.
В теплой и  непринужденной обстановке министр ответил на вопросы присутствующих, выслушал их взгляды и мнения.
В тот же день состоялась встреча министра с профессорско-преподавательским составом и студентами  Горисского государственного университета, в ходе которой обсуждались вопросы, связанные с внешней и  внутренней политикой, государственным строительством.
Участники встречи отметили важную роль и значение Арцаха и Сюника в истории армянской государственности и региональной геополитике.
15:33 23/07/2021  |  Лента новостей28 лет назад было создано Министерство иностранных дел Республики Арцах
00:12 05/01/2021  |  Лента новостейДавид Бабаян сменил Масиса Маиляна на посту главы МИД Арцаха
09:20 17/09/2020  |  Лента новостейМИД Арцаха: считаем недопустимым, чтобы жертвы гуманитарной катастрофы в Бейруте стали целью нападок и предметом политических спекуляций азербайджанских властей
13:53 23/07/2020  |  Лента новостейГлава МИД Арцаха озвучил приоритетные направления внешней политики
10:40 30/06/2020  |  Лента новостейВ ООН распространен доклад об осуществлении Арцахом положений Дополнительных протоколов к Женевским конвенциям
14:58 15/01/2020  |  Лента новостейГлава МИД Арцаха подвел итоги деятельности внешнеполитического ведомства за 2019 год
13:29 07/11/2019Глава МИД Арцаха встретился с представителями руководства партии «Рамкавар Азатакан»