Խուզարկում են Որոտանի համայնքապետ Սուրեն Օհանջանյանի բնակարանը 07/09/2021   10:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս պահին խուզարկում են Սյունիքի մարզի Որոտան համայնքի ղեկավար Սուրեն Օհանջանյանի բնակարանը, ինչպես նաև գյուղապետարանը։
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցի ժամանակ Սուրեն Օհանջանյանն ասաց, որ խուզարկությունը մեկնարկել է առավոտյան ժամը 09։00-ից և մինչ այս պահն ընթանում է։
«ՔԿ աշխատակիցներն են խուզարկություն իրականացնում։ Ընտրության հետ կապված կաշառքի գործով են խուզարկություն կատարում, թե իբր կաշառք եմ տվել, կաշառք եմ վերցրել, ինչ եմ արել»,-ասաց Սուրեն Օհանջանյանը՝ հավելելով, որ խուզարկությունն իրականացնում են դատարանի թույլտվությամբ։
Նշենք, որ երեկ խուզարկություններ են իրականացվել նաև Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանի բնակարանում, ինչպես նաև
Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատում։ Խուզարկություններից հետ Մանվել Փարամազյանը և կոմբինատի իրավաբանը բերման են ենթարկվել, պղնձամոլիբդենային կոմբինատի ևս մեկ աշխատակից ձերբակալվել է։

Силовики пришли с обыском в дом к главе общины Воротан 07/09/2021   11:15  |  Лента новостей
Обыски проходят в доме главы общины Воротан Сюникской области Армении Сурена Оганджаняна, а также  в сельской администрации.
Как сообщил Сурен Оганджанян в беседе с "ФактИнфо", обыск начался утром в 09:00 и до сих пор продолжается.
"Обыски проводят сотрудники СК в рамках дела о подкупе избирателей - якобы я дал взятку, взял взятку…", - сказал Сурен Оганджанян. Он добавил, что обыски проводятся с разрешения суда.
Отметим, что вчера прошли обыски в квартире мэра Каджарана Манвела Парамазяна, а также на Зангезурском медно-молибденовом комбинате. После обысков Манвел Парамазян и юрист комбината были подвергнуты приводу, еще один сотрудник медно-молибденового комбината был задержан.