Հունիսի 20-ից հետո կապիտուլյանտների համար համագործակցության մեկ ճանապարհ է լինելու՝ իրավապահ համակարգի հետ․ «Պատիվ ունեմ» 05/24/2021   10:21  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
«Պատիվ ունեմ» դաշինքը հայտարարություն է տարածել.
««Պատիվ ունեմ» դաշինքի կուսակցությունները Արցախյան երրորդ պատերազմից հետո իրենց քաղաքական գործունեության մեջ մշտապես բացառել են որեւէ համագործակցություն դավադիր պատերազմի հրձիգ հանդիսացող և երկու հայկական պետականություններն ազգային աղետի հասցրած կապիտուլյանտների եւ նրանց սպասարկող գրպանային ուժերի եւ գործիչների հետ։
Պատերազմի ընթացքում եւ դրանից հետո նրանք դարձան խայտառակ պարտությունների, հսկայական կորուստների եւ ժողովրդի թիկունքում հյուսվող հակազգային գործարքների մեղավորն ու հանցակիցը:
Ընտրություններից հետո նման ուժերի հետ որեւէ համագործակցություն լինել չի’ կարող։
Նրանց պետք է հեռացնել իշխանությունից եւ ստեղծվելիք հետաքննչական մեխանիզմներով բացահայտել հայրենազրկման ողջ դավադրությունն ու ենթարկել արդարադատության։
Հունիսի 20-ից հետո կապիտուլյանտների համար համագործակցության միայն մեկ ճանապարհ է լինելու՝ իրավապահ համակարգի հետ, վերջին երեք տարիներին իրականացված բոլոր ապօրինությունները, դավաճանությունները եւ հանցանքները բացահայտելու ուղղությամբ։
Պատիվ ունեցող բոլոր քաղաքական գործիչներից և ուժերից ակնկալում ենք նույնանման մոտեցման որդեգրում»,-ասվում է հայտարարության մեջ:
18:30 23/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Կապիտուլյանտն ու Հեյդարի որդին պասերով խաղում են. Շարմազանով
20:42 22/05/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021«Պատիվ ունեմ» դաշինքի անդամները՝ Արթուր Վանեցյանի գլխավորությամբ, այցելել են Կոտայքի մարզ
20:26 22/05/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Արթուր Վանեցյանը «Պատիվ ունեմ» դաշինքի անդամների հետ այցելել է Վայոց Ձոր
18:55 22/05/2021  |  ՔաղաքականԹույլ չտալ լեգիտիմությունը կորցրած ՀՀ իշխանություններին, գաղտնիության պայմաններում ստորագրել ՀՀ տարածքային ամբողջականությանը և անվտանգությանը սպառնացող փաստաթղթեր. Հայտարարություն
23:58 21/05/2021  |  ՔաղաքականՄարզերում Փաշինյանին ատում են. մենք վերցնելու ենք իշխանությունը. Թեհմինա Վարդանյան
17:33 21/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳյուղոլորտը լինելու է մեր խոշորացույցի տակ․ «Պատիվ ունեմ» դաշինքը Կոտայքում է
15:55 20/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՉկա որևէ երաշխիք, թե ներկայիս բանակցությունների ընթացքը համապատասխանում են Հայաստանի, Արցախի և հայ ժողովրդի կենսական շահերին. «Պատիվ ունեմ» դաշինքի հայտարարությունը
08:39 20/05/2021  |  Մամուլ«Պատիվ ունեմ»-ի ՀՀԿ-ական ցուցակը. Սերժ Սարգսյանը գործընթացը վերցրել է իր ձեռքը. Ովքեր են ցուցակում․ «Հրապարակ»

Какого-либо сотрудничества с капитулянтами и их приспешниками после выборов быть не может - блок "Честь имею" 05/24/2021   10:53  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Блок “Честь имею”, в который входят Республиканская партия  Армения и партия “Отечество”,  выступил с заявлением. В заявлении, в частности, говорится:
“Блок “Честь имею” в ходе своей политической деятельности после третьей Арцахской войны всегда исключал какое-либо сотрудничество с капитулянтами и обслуживающими их карманными силами и деятелями, являющимися триггером заговорщической войны и доведшими два армянских государства до национальной катастрофы.
В ходе войны и после нее они стали виновниками и соучастниками позорных поражений, громадных потерь и  антнациональных сделок, заключаемых за спиной народа.
Сотрудничества с подобными силами после выборов быть не может. Их надо отстранить от власти и при помощи планируемых к созданию следственных механизмов раскрыть весь заговор на лишение родины и привлечь их к ответственности.
После 20 июня будет только один путь сотрудничества для капитулянтов – сотрудничество с правоохранительной системой, направленное на раскрытие всех совершенных за последние три года беззаконий, предательств и преступлений. Ждем от всех обладающих честью политических деятелей и сил аналогичного подхода”.