Նիկոլ Փաշինյանն այսօր պաշտոնապես դիմել է ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի գործող նախագահ Տաջիկստանի նախագահին 05/14/2021   15:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր պաշտոնապես դիմել է ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի գործող նախագահ Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ Էմոմալի Ռահմոնին՝ 1992 թվականի մայիսի 15-ի «Հավաքական անվտանգության մասին» պայմանագրի երկրորդ հոդվածի շրջանակում ՀԱՊԿ անդամ պետությունների դիրքորոշումները համակարգելու և առաջացած սպառնալիքի վերացման համար միջոցներ ձեռնարկելու նպատակով արտակարգ խորհրդատվություններ անհապաղ սկսելու մեխանիզմը գործադրելու համար:
Վերոնշյալի մասին, ինչպես նաև ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ հանգամանալից տեղեկատվությամբ նամակներ ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարն այսօր հղել է նաև ՀԱՊԿ մյուս անդամ պետությունների ղեկավարներին:
00:11 14/05/2021  |  ՄեկնաբանությունԽոսենք այն օրերից, երբ նա դեռ պատգամավոր էր և ստում էր՝ ժամում 15 սուտ արագությամբ. Ռուբեն Մխիթարյանը՝ Փաշինյանի մասին
00:00 14/05/2021  |  ՄեկնաբանությունԻմ և շարժման բոլոր մասնակիցների միակ ամբիցիան այն է, որ Նիկոլ Փաշինյանը ռադ լինի մեր բոլորի կյանքից. Մինասյան
22:28 13/05/2021  |  ՄեկնաբանությունԵրրորդ հանրապետությունը դեռ այսպիսի նվաստացում չէր տեսել. Համբարյան
21:53 13/05/2021  |  Մեկնաբանություն«Նիկոլը Պուտինի հետ հանդիպումը չէր կարողանում պլանավորել, ում մեջ էր գցում՝ պասլատ էին անում». Սեւակ Հակոբյան

Пашинян официально обратился к действующему председателю СКБ ОДКБ президенту Таджикистана 05/14/2021 15:36 | Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Республики Армения Никол Пашинян сегодня обратился к действующему председателю Совета Коллективной Безопасности ОДКБ, президенту Республики Таджикистан Эмомали Рахмону, в рамках реализации положений статьи 2 Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года, дать поручение о незамедлительном задействовании механизма экстренных консультаций с целью координации позиций государств-членов ОДКБ и принятия мер для устранения возникшей угрозы. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства Армении.
С письмами, сообщающими о вышесказанном и предоставляющими обстоятельную информацию о сложившейся ситуации, исполняющий обязанности премьер-министра Армении сегодня обратился ко всем остальным государствам-членам ОДКБ.