Նախկին ԲՀԿ-ական Սերգեյ Բագրատյանը կարող է միանալ «Իմ քայլ»-ին. Առաջարկ ստացել է 05/05/2021   15:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունից դուրս եկած, անկախ պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանն ընտրություններին իշխող ուժին միանալու առաջարկ է ստացել։
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցի ժամանակ պատգամավորն ասաց, որ ոչ առաջին դեմքից, բայց «Իմ քայլ»-ի տարբեր գործընկերներից առաջարկ է ստացել՝ քննարկելու ընտրություններին միասին գնալու տարբերակը. «Քանի որ խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը հայտարարեց, որ մինչև մայիսի 10-ը որևէ նման հարց չի քննարկվելու, բնականաբար պետք է սպասել և դրանից հետո քննարկել»,-ասաց Սերգեյ Բագրատյանը։
Հարցին՝ քաղաքական այդ ուժի հետ տեսնու՞մ է իր հետագա աշխատանքը խորհրդարանում, պատգամավորը նկատեց՝ քաղաքական այն ուժի հետ ճանապարհ կգնա, որի հետ իր ծրագրերն առնվազն 70 տոկոսով համապատասխանում են. «Պետք է հասկանամ՝ այս քաղաքական ուժն արտաքին քաղաքական հարաբերություններում ինչ դիրքորոշում ունի, տնտեսական քաղաքականության մեջ ինչ դիրքորոշում ունի։ Մասնավորապես ինձ հետաքրքրում է տնտեսության զարգացման տեսլականը տարբեր քաղաքական ուժերի մոտ»։
Անդրադառնալով հարցին՝ արդյոք 3 տարիների ընթացքում «Իմ քայլ»-ի տնտեսական քաղաքականությունը բավարարել է իրեն, Սերգեյ Բագրատյանն ասաց. «Այդտեղ բավականին լուրջ բանավեճ ունենք։ «Իմ քայլ»-ի տնտեսական բլոկի պատգամավորների հետ բազմաթիվ բանավեճեր, քննարկումներ ունենք։ Ընդհանրությունն այն է, որ ցանկանում ենք ունենալ ազատ մրցակցություն, առանց մոնոպոլիաների տնտեսություն, իսկ տարբերությունն այն է, որ ես գտնում եմ՝ պետությունն ամեն դեպքում պետք է կարգավորող գործառույթ ունենա և իր գործիքակազմով օգնի, որ մոնոպոլիան վերանա»,-ասաց պատգամավորը։
20:54 04/05/2021  |  Մեկնաբանություն«Եթե սրանք մի փոքր ամոթ ունենան ու հիշեն, թե ինչ ասեց նույն Մուրադովն իրենց հասցեին էլ գերիների թեմային չեն անդրադառնա». Համբարյան
08:30 04/05/2021  |  ՄամուլՎարչապետի չընտրության ուշագրավ պատկերը. Փաշինյանին իր անհուն սե՞րն է ուզում ցուցադրել․ «Հրապարակ»
12:16 28/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍյունեցին իր թասիբը հինգ ու տասը հազար դրամով չի վաճառելու, համակերպվեք. Վահագն Ալեքսանյանը՝ վարչապետի ճանապարհը փակած սյունեցիների մասին

Депутат Сергей Багратян получил предложение примкнуть к правящей силе 05/05/2021   15:29  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Независимый депутат Сергей Багратян, ранее покинувший ряды фракции “Процветающая Армения”, получил предложение примкнуть к правящей силе на выборах.
В беседе с “ФактИнфо” депутат заявил, что не от первого лица, но от коллег из блока “Мой шаг” получил предложение обсудить возможность совместного участия в выборах. “Поскольку глава фракции Лилит Макунц заявила, что до 10 мая обсуждения подобного вопроса не предвидится, естественно, надо подождать и после этого обсудить”, - сказал Сергей Багратян.
В ответ на вопрос, видит ли он дальнейшую работу в парламенте с упомянутой силой, депутат отметил, что пойдет с той политической силой, видение которой по меньшей мере на 70% соответствует его программам. “Я должен понять позицию данной политсилы во внешнеполитических отношениях. В частности, меня интересует видение разных политических сил относительно развития экономики”, - заявил Багратян.
Отвечая на вопрос о том, удовлетворяла ли его экономическая политика “Моего шага” на протяжении этих трех лет, Сергей Багратян заявил:”У нас тут возникает весьма серьезная полемика. С депутатами от “Моего шага”, представляющими экономический блок, неоднократно ведутся обсуждения, споры. Общее в том, что мы хотим иметь экономику свободной конкуренции, без монополий. А отличие заключается в том, что я считаю, что государство в любом случае должно обладать функцией регулятора и при помощи имеющегося у него инструментария помочь с устранением монополии”, - сказал парламентарий.