Հայաստանն ունեցավ ևս մեկ քաղբանտարկյալ. Արծվիկ Մինասյան 04/28/2021   13:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանն ունեցավ ևս մեկ քաղբանտարկյալ, ակնհայտ է, որ քաղաքական հետապնդում է։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ ԳՄ անդամ Արծվիկ Մինասյանը՝ անդրադառնալով իր զարմիկի՝ Հայկ Հեքիմյանի կալանավորմանը։
Նրա դիտարկմամբ՝ դա ցույց է տալիս այս իշխանությունների իրական դեմքը, դատավորի և դատարանի նախագահի նման պահվածքն ակհայտորեն վկայում է այն մասին, որ կատարվում է քաղաքական պատվեր։ Նրա խոսքով՝ դատարանի որոշումն իրավական պետության ծաղր է, կալանավորման հիմքերը ոչ միայն իրականությունից դուրս են, այլև՝ վկայում է այն մասին, որ գործ ունենք քաղաքական պատվերն ամեն գնով կատարելու իրավիճակի հետ։
«Ակնհայտ է, որ այսպիսի որոշումները չեն կարող երկար կյանք ունենալ, ավելին՝ սրանք չեն կարող սահմանափակել այն պայքարը, որ որդեգրվել է հանուն հայրենիքի փրկության»,- նշեց Մինասյանը։
12:30 28/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՅԴ ԳՄ անդամ Արծվիկ Մինասյանի զարմիկը՝ Հայկ Հեքիմյանը կալանավորվեց
13:37 13/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Իմ քայլը» չի ցանկանում ժողովրդի տրամադրությունները փոխանցել գործադիրին. Արծվիկ Մինասյան
12:22 10/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՕնիկ Գասպարյանը և բարձրագույն զինվորական հրամանատարությունը պետք է մնան իրենց դիրքերում․ Արծվիկ Մինասյան

В Армении появился еще один политзаключенный – Арцвик Минасян 04/28/2021   16:09  |  Лента новостей
В Армении появился еще один политзаключенный, заявил член АРФ “Дашнакцутюн” Арцвик Минасян, комментируя арест своего племянника Айка Экимяна.
“Очевидно, что это политическое преследование”, - заявил Арцвик Минасян.
Это, как указал он, показывает истинное лицо действующих властей. Как отметил он, подобное поведение судьи и председателя суда явно свидетельствует о том, что выполняется политический заказ. По его словам, “решение суда – насмешка над правовым государством, основания для ареста не только за пределами реальности, но и свидетельствуют о том, что имеем дело с ситуацией, при которой политический заказ должен быть выполнен любой ценой”.
“Очевидно, что подобные решения недолговечны. Более того, они не могут ограничить борьбу за спасение Родины”, - отметил Минасян.