Սեփական ժողովրդից նեղանալն անշնորհակալ գործ է.Ռոբերտ Քոչարյան 04/27/2021   12:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այո՛, գնաճը զսպելու հնարավորությունն առկա է, և այն հնարավոր է շտկել շատ կարճ ժամանակահատվածում՝ 1 ամսվա ընթացքում։ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակը հրապարակել է աջակիցների հետ հանդիպման կարևոր կետերը.
«ՀՀ երկորդ Նախագահ Քոչարյանի և աջակիցների երեկվա հանդիպումը` կարևորը.
Այո՛, գնաճը զսպելու հնարավորությունն առկա է, և այն հնարավոր է շտկել շատ կարճ ժամանակահատվածում՝ 1 ամսվա ընթացքում։
Այնպիսի երկրում, որտեղ բնակչության 25-30 տոկոսն աշխատում է գյուղատնտեսության ոլորտում, գյուղատնտեսության նախարար չունենալն ուղղակի զավեշտ է։ Այդ ոլորտում քաղաքականություն մշակող առանձին մարմին չկա։ Պետք է վերականգնել այդ նախարարությունը։
Սեփական ժողովրդից նեղանալն անշնորհակալ գործ է։ Եթե պրոբլեմի հետ ես առնչվում, ապա առաջին հերթին ինքդ քեզ պետք է հարց տաս։ Պետք է գամ ժողովրդի խնդիրները լուծելու, նրա կենսամակարդակը բարձրացնեմ։ Եթե մենք ինքներս մեզ չվնասենք, մեզ դժվար է վնասել»։

Роберт Кочарян: “Обижаться на собственный народ – дело неблагодарное” 04/27/2021 13:34 | Лента новостей
Офис второго президента Армении Роберта Кочаряна опубликовал важные заявления со вчерашней встречи экс-главы государства со своими сторонниками. Приводим их ниже:
• Возможности для сдерживания инфляции имеются, и ситуацию можно выправить в кратчайший срок, в течение 1 месяца.
• Отсутствие министра сельского хозяйства в стране, где 25-30% населения занято в сфере сельского хозяйства - это просто смехотворно. В данной сфере нет отдельного органа, разрабатывающего политику. Надо восстановить это министерство. Обижаться на собственный народ – дело неблагодарное. Если ты сталкиваешься с проблемой, то в первую очередь должен сам себе задать вопрос. Я должен прийти, чтобы решить проблемы народа, повысить уровень его жизни. Если мы сами себе не навредим, то навредить нам трудно.